Відпустка на період оголошення карантину

Версія для друкуВерсія для друку

Відпустка на період оголошення карантину

Оголосили карантин, і ви не знаєте, хто буде сидіти з малолітньою дитиною? Тим часом, трудове законодавство передбачає право працівника піти у відпустку за свій рахунок на стільки часу, скільки триває карантин. Нехай це не надто вигідно, оскільки не нараховується заробітна плата, але зате у законному порядку є можливість перебувати зі своєю дитиною вдома під час карантину.

Пунктом 31 частини першої статті 25 Закону України «Про відпустки» передбачено, що відпустка без збереження заробітної плати за бажанням працівника надається в обов’язковому порядку матері або іншій особі, зазначеній у цьому Законі, для догляду за дитиною віком до 14 років на період оголошення карантину на відповідній території.

До осіб, яким може надаватися така відпустка належать: матір, батько баба, дід, інші родичі, які фактично доглядають за дитиною, усиновлювачі, опікуни, прийомні батьки, батьки-вихователі.

Така відпустка має переваги та недоліки - особа у законному порядку може перебувати зі своєю дитиною вдома під час карантину, проте не отримує у цей період заробітної плати.

Період, на який оголошено карантин, має бути підтверджений документально. Документами, що підтверджують оголошення карантину, для працівників, які хочуть оформити відпустку без збереження заробітної плати, можуть бути довідки з навчальних закладів або копії наказів про призупинення навчального процесу.

Працівник, який бажає отримати відпустку в період карантину, має подати заяву про надання такої відпустки, долучивши до неї копію свідоцтва про народження дитини та документ, який посвідчує відповідний статус працівника, а також, власне, документи, що підтверджують оголошення карантину.

Ознайомившись із заявою про відпуску та документами, долученими до неї, роботодавець зобов’язаний видати наказ (розпорядження) про надання відпустки (наказ про надання працівнику відпустки без збереження заробітної плати на період оголошення карантину). Оскільки весь період карантину може тривати кілька тижнів і за потреби може продовжуватися та запроваджуватися кілька разів протягом року, така відпустка може бути продовжена та надаватися стільки разів, скільки впродовж року буде відповідних подій.

Слід пам’ятати, що роботодавці за рахунок власних коштів можуть установлювати додаткові трудові та соціально-побутові пільги для працівників, зокрема, інші види відпусток на умовах, визначених у колективному договорі. До того ж, працівник не позбавлений права укладати трудові договори про роботу вдома з додержанням норм законодавства.

 

Керівник Машівського бюро правової допомоги

Максим Дворовенко

Наверх ↑