У Полтавській обласній клінічній інфекційній лікарні найближчим часом забезпечать киснем усі ліжка

Версія для друкуВерсія для друку

У Полтавській обласній клінічній інфекційній лікарні найближчим часом забезпечать киснем усі ліжка

 

Наступного тижня в Полтавській обласній клінічній інфекційній лікарні почнуть прокладати централізований кисень ще в одному корпусі медзакладу, який розрахований на 70 ліжок. Зробити все планують за два тижні.

 

«Усі 152 ліжка в обласній інфекційній лікарні мають бути забезпечені киснем. Якщо в серпні було 26 ліжок із киснем, то зараз за кошти обласного бюджету збільшити вдалося до 83. Тобто маємо один корпус повністю з киснем. Усі інші ліжка також обладнаємо централізованим киснем і кисневими концентраторами також за рахунок обласного бюджету», – зазначив голова Полтавської облдержадміністрації Олег Синєгубов під час огляду обласної інфекційної лікарні 6 листопада.

 

Нині на території лікарні працює газифікатор, ємність для рідкого кисню на 2000 літрів. У планах збільшити до 5000 літрів.

 

«Від нього по системі кисень подають до кожного ліжка. Хворі дихають чистим киснем. Даний газифікатор забезпечує 54 ліжка, включаючи реанімацію. Разом із кисневими концентраторами – 83 ліжка»,– зазначила головний лікар КП "ПОКІЛ" Наталія Свириденко.

 

Як зазначив Дмитро Лунін, усі 26 лікарень першої та другої хвиль, визначених для лікування хворих із COVID-19, мають бути забезпечені киснем на 80%.

 

«ШВЛ це не основне, що треба. На ШВЛ лікують украй важкі стани. Основне завдання – забезпечення ліжок киснем. Від держави Полтавська область отримала 20,3 мільйони гривень на ці потреби. Прем’єр міністр України прогнозує, що взимку нових захворювань за добу в країні буде 20-30 тисяч. Тому готуємо додаткові ліжка в санаторіях, стадіонах, великих приміщеннях, на зразок тимчасових госпіталів, щоб надавати допомогу тяжко хворим», – сказав Дмитро Лунін.

Наверх ↑