У бюро правової допомоги допомогли стягнути аліменти на утримання дитини

Часто після розлучення один із батьків забуває про свій обов’язок щодо виховання та утримання власних дітей до досягнення ними повноліття. Якщо батьки не дійшли згоди щодо утримання своїх дітей та не уклали відповідний договір, одному з батьків доводиться звертатися до суду щодо стягнення аліментів із батька/матері.

До Машівського бюро правової допомоги, з такою ж проблемою звернулася жителька селище Машівка. Жінка просила допомогти у виплаті колишнім чоловіком аліментів на спільну дитину.
Зі слів матері, після розірвання шлюбу дитина проживає з нею, повністю перебуваючи на її утримані. Оскільки батько, в добровільному порядку коштів на утримання дитини не надає, угоди про сплату аліментів у добровільному порядку між батьками не досягнуто. Відтак, клієнтка звернулася до бюро правової допомоги щодо щодо стягнення з батька аліментів на свою дитину.
Згідно з Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку стягнення аліментів», той із батьків або інших законних представників дитини,  разом з яким проживає дитина, має право звернутись до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення аліментів. Дана заява розглядається в наказному провадженні за спрощеною процедурою, та дозволяє миттєво отримати рішення.
Головний спеціаліст бюро правової допомоги Вікторія Черкасова роз’яснила жінці, які документи необхідно зібрати відповідно до нових змін у законодавстві та подала заяву про видачу судового наказу про стягнення аліментів на дитину.
За результатами розгляду справи Машівським районним судом Полтавської області, було прийнято позитивне рішення на користь клієнта та видано судовий наказ про стягнення аліментів на дитину.
Нагадуємо, що скористатися своїм правом на безоплатну правову допомогу громадяни можуть звернувшись до Машівського бюро правової допомоги за адресою: сел. Машівка, вул. Незалежності, 111, тел. (05364) 9-14-11.

Начальник Машівського бюро правової допомоги
Максим Дворовенко