Торгівля людьми: це може статися з кожним

Торгівля людьми – це злочин, жертвами якого можуть виявитися чоловіки, жінки, діти, як з метою примусової праці, так і сексуальної експлуатації.     Громадяни потрапляють до рук торговців людьми, як в своїх країнах, так і за кордоном. При цьому страждають всі країни, будь то країна походження, транзиту або призначення.
       Так, у період з 2016 по 2018 рік у Полтавській області 8 осіб отримали офіційний державний статус, але масштаби проблеми і кількість постраждалих є значно більшими. Наприклад, за оцінками Міжнародної організації праці 20,9 мільйонів осіб знаходяться у сучасному рабстві у будь-який момент часу у різних країнах світу.
       Якщо Ви потрапили у ситуацію, коли:
1) вас позбавляли вільного пересування та спілкування з родиною, відібравши ваші документи;
2) вам пообіцяли добре оплачувану роботу (за кордоном чи в Україні), а потім не заплатили обіцяних грошей;
3) вас примушували відробляти не існуючі борги;
4) вас втягнули у злочинну діяльність шляхом примусу, шантажу або насильства – є підстави вважати, що ви стали жертвою торгівлі людьми.
       В Україні надається державна підтримка особам, які постраждали від торгівлі людьми, зокрема соціальна, медична, правова, освітня та матеріальна. Із заявою про необхідність такої допомоги слід звертатись до районної державної адміністрації за місцем проживання.