Працюй легально!

Версія для друкуВерсія для друку

За нинішніх реалій громадяни часто погоджуються на будь-яку пропозицію роботи, зокрема і нелегальної, отримуючи зароблені кошти в «конверті».
   Але заробітна плата, яка виплачується в «конвертах» – це тимчасове благо, яке має негативні наслідки, перш за все, для самого працівника, він виявляється повністю беззахисним перед роботодавцем, який, швидше за все, не укладе трудовий договір та не здійснюватиме відрахування з неофіційної заробітної плати, от же працівник не буде мати жодних доказів на підтвердження дійсного розміру своєї заробітної плати та трудового стажу, а це, в свою чергу, позбавить працівника права на:
гарантований розмір заробітної плати;
• соціальні гарантії, передбачені законодавством, зокрема на:
• відпустку, в т. ч. і на відпустку по вагітності та пологах;
• оплату тимчасової непрацездатності (лікарняного);
• соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві і професійних захворювань та на випадок безробіття;
• достроковий вихід на пенсію (якщо робота пов'язана з ідливими умовами праці);
• гідне пенсійне забезпечення (нарахування та перерахування пенсії), яке відповідає рівню його реальної зарплати.
     Крім того, працівник може бути звільнений у будь-який мент, без попередження та виплати обіцяної винагороди за працю.
    Працівник отримуючи заробітну плату в «конверті», позбавляє майбутнього себе, своїх батьків та дітей. «Сіра» зарплата – це невідремонтовані дороги, це холодна лікарня та неосвітлені вулиці міста і сіл.
    Через тіньовий ринок зайнятості держава втрачає мільйони гривень несплачених податків, а громадяни позбуваються соціального захисту.
    Саме тому надзвичайно важливим є завдання повернути втрачені ресурси в економіку держави, що дасть можливість збільшити доходи громадян та спрямувати більше коштів на розбудову громад.
      головний державний інспектор відділу з питань додержання   законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Полтавській області Юлія Кодинець

Наверх ↑