Працюємо в непростих умовах

Версія для друкуВерсія для друку

Працюємо в непростих умовах

Сільськогосподарське виробництво має свою специфіку, що ускладнює можливість роботи в умовах загальнодержавного карантину.

Сучасні технології виконання посівних робіт передбачають використання мінеральних добрив, протруювачів насіння та інших хімічних речовин, без яких неможливо отримати високі врожаї зернових культур. Для шкідливих хімічних речовин встановлено гранично допустимі концентрації в повітрі робочої зони (концентрації, які при щоденній восьмигодинній дії на працівників не викликають у них захворювань або відхилень у стані здоров’я) та в атмосферному повітрі.

Безумовно, офіційно працевлаштовані особи, які отримали професійне захворювання, є соціально захищеними та мають право на страхові виплати від Фонду соціального страхування України відповідно до вимог чинного законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування, проте за дотриманням санітарно-гігієнічних правил повинен стежити роботодавець. Суворе дотримання гранично допустимих концентрацій хімічних речовин у повітрі робочої зони, а також рівнів шуму та вібрації інших шкідливих для здоров’я людини чинників дає змогу запобігти виникненню професійних захворювань серед працівників сільського господарства.

Під час проведення санітарно-гігієнічних досліджень шкідливих факторів виробничого середовища на робочих місцях працівників, зайнятих на роботах із шкідливими умовами праці, необхідно враховувати ступінь їхньої безпеки за допомогою засобів індивідуального захисту. Окрім того, роботодавець повинен враховувати незручності, які відчуває працівник, та підвищувати його заробітну плату. На жаль, на більшості підприємств під час визначення права працівників на пільги та компенсації за роботу в шкідливих умовах ступінь якості захисту за допомогою засобів індивідуального захисту не враховується.

У зв’язку з великою кількістю дорожньо-транспортних пригод в аграрному секторі інженери з охорони праці сільськогосподарських підприємств повинні приділяти постійну увагу безпеці та охороні праці під час роботи трактористів та інших робітників, які працюють на полях.

З метою попередження виникнення нещасних випадків, гострих професійних отруєнь, професійних захворювань, забезпечення безперебійної роботи підприємств в агропромисловому секторі під час проведення весняно-польових та зернозбиральних робіт, до виконання яких залучається велика кількість сезонних працівників, звертаємо увагу керівників сільськогосподарських підприємств, фермерських господарств, а також підприємств, що здійснюють діяльність із зберігання та переробки зерна, на важливості:

• недопущення скупчення працівників у великі групи;

• виконання працівниками санітарно-гігієнічних заходів;

• проведення навчання та перевірки знань з охорони праці працівників, що виконують роботи підвищеної небезпеки;

• проведення передрейсових медичних оглядів трактористів та водіїв;
• забезпечення працівників спецодягом, спецвзуттям та іншими засобами індивідуального захисту, а також антисептиками;
• дотримання вимог безпеки під час використання мінеральних добрив, пестицидів та агрохімікатів;

• забезпечення експлуатації винятково тих тракторів, які обладнанні електростартерним запуском двигуна з кабіни;

• недопущення експлуатації сільськогосподарської техніки без захисних огороджень небезпечних зон, а також без попереджувальних знаків та застережних написів про застосування засобів індивідуального захисту на посівних машинах та машинах для обробітку ґрунту;

• дотримання вимог безпеки під час виконання робіт у зоні ліній електропередач;
• забезпечення дотримання працівниками вимог Правил дорожнього руху під час переміщення техніки дорогами загального користування, а також під час виконання робіт у полі.

Шановні роботодавці, дбайте про здоров’я ваших працівників, спрямовуйте свої зусилля на створення безпечних та нешкідливих умов праці на кожному робочому місці!

Шановні працівники, бережіть своє життя та здоров’я, неухильно дотримуйтесь вимоги інструкції з охорони праці! Пам’ятайте, що ігнорування правил безпеки може призвести до вашого травмування та інших незворотних наслідків.

Начальник Полтавського відділення

управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування

України у Полтавській області Василь Артамонов

 

Наверх ↑