Допомога при усиновленні дитини

Версія для друкуВерсія для друку

Усиновлення є пріоритетною формою влаштування дітей - сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, бо за правовими наслідками усиновлення, дитина втрачає статус дитини - сироти і набуває прав біологічної дитини, на відміну від дитини, яка виховується у прийомній сім’ї.

Право на допомогу при усиновленні дитини має особа, яка є громадянином України, постійно проживає на її території та усиновила дитину з числа дітей - сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування (якщо усиновлювачами є подружжя – один з них на їх розсуд).

Допомога при усиновленні дитини призначається на підставі рішення про усиновлення. У разі усиновлення двох і більше дітей допомога надається на кожну дитину.

Така допомога призначається незалежно від одержання на дитину інших видів допомоги та за умови, якщо звернення за її призначенням надійшло не пізніше 12 місяців з дня набрання законної сили рішення про усиновлення дитини.

Допомога при усиновленні дитини надається у розмірі, встановленому для виплати допомоги при народженні дитини, тобто 41 тис. 280 грн. Виплата допомоги здійснюється одноразово у сумі 10 тис. 320 грн., решта суми допомоги виплачується протягом наступних 36 місяців рівними частинами у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Для призначення допомоги при усиновленні дитини до органів соціального захисту населення подаються такі документи:

-         паспорт або інший документ, що посвідчує особу;

-         заяву усиновлювача (якщо усиновлювачами є подружжя – одного з них), що складається за формою, затвердженою Мінсоцполітики;

-         копію свідоцтва про народження дитини, виданого державним органом реєстрації актів цивільного стану після внесення змін до актового запису про народження дитини на підставі рішення суду про усиновлення дитини;

-         копію рішення суду про усиновлення дитини.

 

Машівське бюро правової допомоги

Наверх ↑