Час переглянути та внести зміни до інструкцій з охорони праці

Час переглянути та внести зміни до інструкцій з охорони праці

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211 “Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2” на кожному підприємстві, в установі, організації повинні проводитися превентивні заходи, спрямовані на збереження здоров’я та життя працівників.

З метою протидії поширенню пандемії рекомендуємо роботодавцям на час проведення карантинних заходів, особливо на підприємствах з безперервним циклом виробництва (аграрні підприємства, підприємства харчової галузі, торгівлі та ін.), переглянути порядок забезпечення працівників засобами індивідуального захисту, здійснивши їх утилізацію після використання. Для цього необхідно призначити особу, відповідальну за утилізацію використаних засобів індивідуального захисту, мінімізувати контакти працівників, у тому числі під час приймання їжі. Особливу увагу слід приділити санітарному стану пересувних пунктів харчування працівників у польових умовах.

У колективних договорах підприємств необхідно внести зміни, які стосуються норм безоплатної видачі засобів індивідуального захисту органів дихання, одноразових рукавичок, антисептичних засобів та засобів, що перешкоджають можливому утворенню тріщин на шкірі рук.

На кожному підприємстві відповідно до вимог Положення про розробку інструкцій з охорони праці зі змінами, внесеними наказом Міністерства соціальної політики України від 30.03.2017 № 526 “Про внесення змін до Положення про розробку інструкцій з охорони праці”, повинні бути розроблені та затверджені інструкції з охорони праці в розрізі професій та видів робіт, що виконуються. Рекомендуємо переглянути та внести зміни до існуючих інструкцій з охорони праці або розробити окремі інструкції, передбачивши:

• основні правила поведінки на робочих місцях у частині дотримання дистанції між працівниками;

• можливість зберігання верхнього одягу в спеціальних шафах, призначених тільки для верхнього одягу;

• можливість миття рук перед роботою та в процесі її виконання, а також виконання цієї процедури в разі будь-яких контактів з (потенційно) забрудненими об’єктами, особливо приділяючи увагу нігтям, де збирається найбільше бруду;

• користування антисептиком, а також зволожувальним кремом з метою попередження утворення тріщин на шкірі рук;

• протирання серветкою з дезінфікуючим розчином робочого місця та інших поверхонь, що розташовані поблизу, на початку та в кінці робочого дня;

• регулярне провітрювання приміщення не рідше, ніж кожні 2-3 години;

• обмеження спілкування з колегами, робочі місця яких розташовані в інших приміщеннях;

• вирішення виробничих питань за допомогою засобів зв’язку;

• носіння масок поза межами свого робочого місця, а також при відвідуванні місць загального користування;

• правильне використання засобів індивідуального захисту, а саме: знімання маски, не торкаючись зовнішньої поверхні;

• використання однієї маски не більше 2-х годин;

• утилізацію використаних масок у закриті ємності.

На підприємствах, де запроваджено двозмінний графік роботи, на автомобілях, тракторах, комбайнах та інших машинах необхідно передбачити проведення дезінфекції перед передаванням зміни.

У Полтавському відділенні управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавській області (далі – відділення) запроваджено дистанційну форму прийому громадян. Постійна інформаційно-роз’яснювальна робота проводиться із страхувальниками в частині надання консультацій щодо удосконалення чинних та розробленні нових документів, зокрема інструкцій з охорони праці та доповнень до колективних договорів.

З метою оперативного реагування на можливий ріст кількості страхових випадків, пов’язаних із поширенням коронавірусу COVID-19, звертаємося до роботодавців з проханням своєчасно повідомляти фахівців відділення про випадки тимчасової непрацездатності працівників із причини захворювання на цю інфекцію.

За консультаціями звертайтеся за телефонами: (053-22) 56-98-19;                   066-001-26-96; 095-403-35-27.

Начальник Полтавського відділення управління виконавчої дирекції

Фонду соціального страхування України у Полтавській області

Василь Артамонов