Безоплатна правова допомога поруч

Версія для друкуВерсія для друку

Безоплатна правова допомога поруч

 

З 1 вересня 2016 року вже три роки, як на території району працює Машівське бюро правової допомоги, робота якого спрямована насамперед на посилення правової спроможності громад, забезпечення рівного доступу кожного громадянина до безоплатної правової допомоги.

Громадянам упродовж життя доводиться стикатися з різними проблемами, чимало з яких потребує вирішення у правовому порядку.

За ці три роки назбиралось чимало досягнень, працівники бюро надали правову допомогу понад 3000 громадян, а 135 осіб отримали адвоката чи працівника бюро, за державний кошт для вирішення їхніх питань в судовому порядку.

Зокрема, фахівці надавали різноманітні роз’яснення і консультації з питань цивільного права (встановлення фактів родинних відносин, належності правовстановлюючих документів), сімейного права (розірвання шлюбу, позбавлення батьківських прав, стягнення аліментів, визначення місця проживання дітей), спадкового права (визнання права власності на спадкове майно, порядок спадкування за заповітом та законом, оформлення спадщини) та інші. Сприяли досудовому врегулюванню цивільних та адміністративних спорів.

Попри існуючі стереотипи, що «безкоштовний» адвокат не надасть якісного захисту, то понад 96 % успішних справ на користь клієнтів бюро правової допомоги свідчать про протилежне.

Впродовж трьох років фахівці бюро допомогли мешканцям району через суд вирішити наболілі проблеми. Наведу деякі з них:

Неодноразово допомагали громадянам встановлювати факт проживання однією сім’єю чоловіка та жінки без реєстрації шлюбу. Оскільки через те, що вони не перебували в офіційному шлюбі, в них виникали проблеми під час спадкування.

Допомогли збільшити розмір аліментів на дітей, оскільки трапляються випадки, що колишні чоловіки, окрім того, як сплачувати аліменти у розмірі 100 або 300 гривень на дитину, ніяк більше не допомагають. А розмір аліментів у таких сумах є недостатнім.

Непоодинокими є випадки коли громадянам, які не змогли зареєструвати право власності на нерухомість через розбіжності в написанні їх прізвища в документах, працівники бюро допомогли встановити факт належності правовстановлюючих документів в судовому порядку.

Досить часто у громадян виникають труднощі щодо зняття з реєстрації у власному будинку чи квартирі особи, яка не є власником, не проживає протягом певного часу і добровільно знятися з реєстрації місця проживання не бажає. Працівники бюро в судовому порядку допомогли власникам житла визнати таких осіб таким, що втратили право користуватися житловим приміщенням.

Допомогли громадянам у визнанні їх членів сім’ї чи близьких родичів недієздатними та призначення їх опікунами.

Одним з напрямів роботи бюро є правопросвітництво яке полягає у регулярному проведенні інформаційних заходів з правових питань, які хвилюють людей та є актуальними для їхніх громад.

За три роки  роботи, працівниками бюро правової допомоги проведено понад 300 правопросвітницьких заходів для різних категорій громадян: учнівська молодь, учасники бойових дій, внутрішньо переміщені особи, особи з інвалідністю, пенсіонери тощо. Такі заходи проводилися на різну правову тематику, враховуючи цільову категорію та її проблемні питання.

Життя людини напряму залежить від того, наскільки вона знає свої права, має бажання та можливості їх реалізувати. На сьогоднішній день держава через утворене бюро правової допомоги забезпечує рівний доступ усім громадянам для захисту своїх прав та законних інтересів. На думку спадає відомий вислів: «Незнання законів не звільняє від відповідальності за їх порушення. Проте знання – запросто.

Якщо Ви або Ваші знайомі зіткнулися з правовими проблемами, ви маєте можливість отримати безоплатну правову допомогу, звернувшись до Машівського бюро правової допомоги за адресою: сел. Машівка, вул. Незалежності, 111 (другий поверх), тел. (05364) 9-14-11.

 

 

Керівник Машівського бюро правової допомоги

Дворовенко Максим

Наверх ↑