Змінюється порядок отримання пільг з оплати житлово-комунальних послуг

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 р. №373 «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі» з 1 жовтня 2019 року запроваджується механізм надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі.
Вказаною постановою затверджено Порядок надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі та внесено зміни до окремих постанов Кабінету Міністрів України.
Порядком передбачено дві форми надання пільг у грошовій формі: безготівкова і готівкова. Пільги надаватимуться у грошовій формі через АТ «Ощадбанк».
За заявою пільговика надання пільг може проводитися у готівковій формі шляхом перерахування коштів на поточний рахунок в АТ «Ощадбанк», відкритий пільговиком. Реквізити рахунка мають бути вказані в заяві.
Громадяни, яким пільга надаватиметься у грошовій формі, зобов’язані сплачувати щомісяця вартість фактично спожитої послуги з урахуванням суми пільги, перерахованої виконавцям комунальних послуг або виплаченої готівкою.
Якщо у пільговика, який отримуватиме пільги у готівковій формі, виникне заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг (сума якої перевищує 340 грн.), про що орган соціального захисту населення  повідомлятимуть надавачі послуг, пільга буде надаватися йому з наступного місяця  у грошовій формі .
Розрахунки суми пільг будуть проводитися в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги.
Пільговик зобов’язаний повідомляти управління соціального захисту населення, про зміну всіх обставин, які впливають на пільги. Суми пільг , виплачені внаслідок зловживань з боку пільговика, повертаються пільговиком до державного бюджету.
Після 1 жовтня для отримання інформації пільговик звертається :
  нарахування пільг - до управління соціального захисту населення;
спожитих послуг, нарахованих сум за послуги, розміру заборгованості (переплати) – до виконавців послуг;
перерахування коштів виконавцям комунальних послуг – до АТ «Ощадбанк».