Підсумки роботи із зверненнями громадян

Версія для друкуВерсія для друку

Д О В І Д К А

про роботу із зверненнями громадян, які надійшли до  районної державної адміністрації за 9 місяців 2020 року

 

Робота із зверненнями громадян в районі за 9 місяців 2020 року проводилась відповідно до Закону України „Про звернення громадян”, Указу Президента України від 07.02.2008 №109/2008 „Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування” та доручень голови районної державної адміністрації з цих питань.

       Додатково розроблені заходи на виконання вимог зазначеного Указу на 2020 рік.
Стан роботи із зверненнями громадян, що надійшли до райдержадміністрації за 2019 рік  розглянуто на засіданні колегії 29 січня 2020 року, за 1 півріччя 2020 року 27 липня 2020 року, за підсумками яких прийняті відповідні розпорядження голови райдержадміністрації від 29.01.2020 року  № 20 та від 29.07.2020 року № 145.
Матеріали колегій райдержадміністрації  оприлюднено на сторінках районної газети ”Промінь” та на офіційному веб-сайті райдержадміністрації.
При райдержадміністрації працює постійно діюча комісія з питань розгляду звернень громадян, засідання якої проходять щомісячно.
       Проведено 9 днів контролю з питань перевірки виконання доручень керівництва райдержадміністрації щодо розгляду звернень громадян в управлінні соціального захисту населення, секторі культури, молоді та спорту, секторі правової роботи, запобігання та виявлення корупції райдержадміністрації, КНП «Машівська центральна районна лікарня» МРРПОО. 
Особистий прийом громадян керівництвом райдержадміністрації проводиться відповідно до затверджених графіків.  Проведено 31 особистий прийом головою та заступниками голови райдержадміністрації, на які звернулося 17 чол.
Головою та заступниками голови районної державної адміністрації проведено 9 виїзних  прийоми у виконкомі Абрамівської, Сахнівщинської,   Базилівщинської, Кошманівської, Дмитрівської сільських рад. Надійшло 20 звернень. Матеріали по них висвітлено в районній газеті „Промінь”.
Налагоджено співпрацю районної державної адміністрації з редакцією районної газети «Промінь» з питань висвітлення роботи із зверненнями громадян. Щомісячно розміщуються графіки роботи постійно діючих прямих та гарячої телефонних ліній, графіки виїзних прийомів керівництвом райдержадміністрації, надається правова консультативно-роз’яснювальна допомога з вирішення нагальних питань.
На офіційному веб-сайті райдержадміністрації  жителі району мають можливість  ознайомитися з узагальненими відомостями про роботу із зверненнями громадян, графіками роботи „гарячої” телефонної лінії, особистого та виїзних прийомів керівництва райдержадміністрації.
В газеті „Промінь” надруковано статті «У минулому році жителі найчастіше зверталися до райдержадміністрації з приводу соцзахисту та землі»» (25.01.2020), «Прийом в Абрамівці» (25.02.2020), «За перший квартал головою райдержадміністрації та його заступниками проведено 9 особистих прийомів» (25.04.2020), «Сахнівщинці підняли ряд болючих питань» (20.06.2020), «Дмитрівці зверталися з приводу освітніх питань, проблем щодо водозабезпечення та хімобробки полів» (18.07.2020), «Про роботу із зверненнями громадян за 1 півріччя поточного року» (01.08.2020), «Проблеми школи, реформа галузі та перспектива освітнього закладу в майбутній об’єднаній громаді» (08.08.2020), «Голова райдержадміністрації відвідав Сахнівщину» (15.08.2020), «Голова РДА відвідав Абрамівку» (29.08.2020), «Прийом в Базилівщині» (29.09.2020).
        Крім того, в районній державній адміністрації працює телефон „довіри”, заступники голови райдержадміністрації та начальники управлінь та відділів беруть участь у проведенні „прямих” телефонних ліній, щодня громадяни можуть спілкуватися з керівниками району. Графіки їх проведення  доводяться до населення району на сторінках районної газети „Промінь”.
Проведено – 9 «гарячих» телефонних ліній, надійшло  13 звернень. На телефон «довіри» звернулося  13 чол.
        До райдержадміністрації надійшло 6 письмових  звернень, що на 4 менше проти минулого року. Повторні звернення не надходили.
Всі звернення, що надійшли до районної державної адміністрації розглянуті у встановлені законодавством терміни і всім заявникам  дано ґрунтовні роз’яснення.
Протягом І півріччя 2020 року у Машівському бюро правової допомоги безоплатну первинну правову допомогу отримали 1245 осіб та 56 клієнтів отримали адвоката чи працівника бюро для представництва інтересів в судах.
Аналізуючи характер правових питань, на які було надано безкоштовні правові консультації, слід зазначити, що найчастіше звернення стосуються питань:
- Соціального забезпечення  – 36
- Спадкового права – 72
- Сімейного права – 125
- Земельного права  – 38
- Адміністративного права – 20
- Трудового права  – 15
- Договірне право – 17.
Продовжено практику заслуховування звітів керівників управлінь, відділів райдержадміністрації та районних служб, голів сільвиконкомів про роботу із зверненнями громадян.
Про стан виконання вимог Указу Президента України від 07.02.2008 року  № 109 на нарадах у голови райдержадміністрації заслухано звіти начальника фінансового управління райдержадміністрації (29.01.2020), начальника управління соціального захисту населення райдержадміністрації (24.02.2020), головного лікаря комунального некомерційного підприємства Машівського районного центру первинної медико-санітарної допомоги Машівської районної ради Полтавської області (15.06.2020), Абрамівського сільського голови (22.06.2020), директора комунального некомерційного підприємства «Машівська центральна районна лікарня» МРРПОО (06.07.2020), заступника начальника Карлівського відділення обслуговування громадян Головного управління Пенсійного Фонду України в Полтавській області (13.07.2020), Кошманівського сільського голови (03.08.2020), Сахнівщинського сільського голови (28.09.2020).
Проведено перевірки стану роботи та організації контролю за розглядом  звернень громадян  у відділі освіти, сім’ї, молоді та спорту, фінансовому управлінні, управлінні соціального захисту населення, архівному відділі, центрі надання адміністративних послуг райдержадміністрації, комунальному некомерційному підприємстві Машівський районний центр первинної медико-санітарної допомоги Машівської районної ради Полтавської області, Машівському районному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, відділі ведення Державного реєстру виборців апарату райдержадміністрації, службі у справах дітей, виконкомі Дмитрівської сільської ради, Карлівському відділенні обслуговування громадян Головного управління Пенсійного Фонду України в Полтавській області, секторі культури, молоді та спорту райдержадміністрації, Кошманівському сільвиконкомі, Сахнівщинському сільвиконкомі.
Районна державна адміністрація і надалі  забезпечуватиме  всебічне дотримання вимог Указу Президента України від 07.02.2008 № 109/2008 „Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного  права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування".  
 

Наверх ↑