Культура

Версія для друкуВерсія для друку

   На території Машівського району функціонує  46 закладів культури,  з них  клубних закладів – 21(районний будинок культури, сільські будинки культури – 10, сільські клуби – 7, центр дозвілля для дітей та молоді-1), бібліотечних закладів - 22 (районна бібліотека для дорослих, дитяча районна бібліотека, сільські бібліотеки філії – 20), дитяча школа естетичного виховання, два музеї (Машівський  районний народний краєзнавчий музей, Дмитрівський народний історичний музей)

     Всього в галузі культури працює 117 чоловік, з них в будинках культури та клубах – 62 чол., в бібліотечній системі – 34 чол., в музеях – 3 чол., в дитячій школі естетичного виховання – 13 чол., в централізованій бухгалтерії 5 чол.
    Станом на 01.01.2016 року в клубних закладах існує 87 клубних формувань, з яких 47 дитячих. Їх відвідують 849 учасників в т.ч. 492 дітей.   В закладах культури працюють колективи які мають звання „народного” – 6 , звання „зразкового” – 2  з них в районному Будинку культури 5 колективів -  народний самодіяльний хоровий колектив «Відрада», народний ансамбль „Слов’яни”, народний жіночий ансамбль „Гармонія”, зразковий танцювальний ансамбль народного танцю „Відродження”, зразковий ансамбль „Горошини”, в сільських закладах три народні колективи, з них  два драматичних  колективи в Базилівщинському та Кошманівському сільських будинках культури, та народний інструментальний вокальний ансамбль в Михайлівському сільському будинку культури.
   В центральній бібліотечній системі забезпечено високоефективну діяльність, розробку та виконання виробничо-творчих і фінансових планів, що направлені на формування та забезпечення потреб населення у бібліотечно-бібліографічних послугах. У центральній районній бібліотеці для дорослих та у селах  Павлівка, Сахнівщина, Базилівщина, Михайлівка, Коновалівка користувачі  можуть безкоштовно користуватися веб-ресурсами для пошуку роботи чи потрібних послуг, покупки товарів, організації поїздок, доступу до інформації органів влади і соціальних служб тощо. Книжковий фонд ЦБС становить 252931 примірник. Протягом року фонди поповнювалися з обласної бібліотеки, за рахунок спонсорських коштів та подарунками від читачів.  Всього по ЦБС за 2015 рік проведено 999 масових заходів: виставки, конкурси, вечори, вікторини, конференції, диспути, ранки тощо). Книжковий фонд ЦБС протягом року поповнювався з обласної бібліотеки, за рахунок спонсорських коштів та подарунками від читачів.  Постійно проводяться масові заходи культурно-масової та пізнавально-дозвіллєвої роботи, присвячених різноманітним питанням громадського і культурного життя України, актуальним питанням краєзнавства, духовності, екології, відзначенню пам’ятних дат.       
    В дитячій школі естетичного виховання на даний час існують класи  фортепіано, гітари, баяну, акордеону, скрипки, домри, ударних інструментів. Навчається в школі 70 учнів. Учні школи приймають участь в обласних конкурсах, районних фестивалях, концертах.
    В музеях району налічується 8487 експонати, в т.ч. основного фонду 5051. Основною роботою музеїв являється проведення екскурсій: оглядових, тематичних.За 2015 рік всього проведено 141 екскурсію. Завідувачами проводяться тематичні лекції, уроки мужності, уроки пам’яті, зустрічі з цікавими людьми. У музеях постійно експонуються виставки до пам’ятних дат.

Наверх ↑