Інформаційно-аналітична довідка

Версія для друкуВерсія для друку

Інформаційно-аналітична довідка 
про стан розвитку та підтримки малого підприємництва
по Машівському району за 4 квартал 2019 рік

 

   На виконання Указу Президента України “Про заходи щодо забезпечення підтримки та подальшого розвитку підприємницької діяльності ”   районною державною адміністрацією була розроблена Програма розвитку малого та середнього підприємництва на 2018-2020 роки у Машівському районі, яку затверджено на сесії районної ради 28.02.2018 року. Мета Програми - створення умов для розвитку підприємницької ініціативи в секторі малого і середнього бізнесу.      

З метою виконання заходів Програми районною державною адміністрацією проводиться відповідна робота по розвитку та становленню малого підприємництва, особлива увага при цьому приділяється залученню до здійснення підприємницької діяльності жителів сільської місцевості, молоді, внутрішньо переміщених осіб  та людей з обмеженими можливостями
Управліннями та відділами РДА забезпечується дотримання принципів державної регуляторної політики при прийнятті регуляторних актів. Розпорядженням голови РДА  затверджено план  діяльності райдержадміністрації з підготовки проектів регуляторних актів на 2019 рік  та оприлюднено на веб-сайті райдержадміністрації  у розділі «Регуляторна політика».
         Функціонує Центр з надання адміністративних послуг, який забезпечує надання адміністративних послуг згідно вимог чинного законодавства. Налагоджено взаємодію Центру з суб’єктами надання адміністративних послуг з питань удосконалення дозвільних та адміністративних процедур;
         Забезпечено функціонування постійно діючої телефонної лінії з питань підприємництва; крім того, управліннями та відділами райдержадміністрації проводиться робота як з суб’єктами підприємницької діяльності, так і з особами, що виявили бажання розпочати власну справу по наданню консультацій з питань ведення підприємницької діяльності
         Районною державною адміністрацією проведено 2 наради-семінари  з представниками органів місцевого самоврядування з питань розвитку малого підприємництва на територіях рад, організації роботи по забезпеченню сприятливих умов для розвитку та становлення малого бізнесу,   залученню до заняття підприємницькою діяльністю мало захищених верств населення, дотриманню законодавства про державну регуляторну політику.
         Машівською районною філією Полтавського обласного центру зайнятості проведено 2 семінари з питань започаткування власної справи та ведення малого бізнесу, в яких прийняло участь 18  осіб. Підготовлено 5 осіб, які отримали професії, що дають можливість започаткувати власну справу. Шляхом компенсації роботодавцям єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування  протягом 2019 року працевлаштовано 26 безробітних, сума компенсації склала 130.6 тис. грн.
          На фінансування заходів Програми на 2019 рік передбачено кошти в сумі 150 тис. грн.  Але через відсутність бізнес-планів вони не використані. 
Районною державною адміністрацією забезпечено співпрацю з банківськими установами району щодо кредитування суб’єктів малого та середнього бізнесу. Укладено  угоду про співпрацю з   Полтавським обласним управлінням ПАТ « Державний ощадний банк України». Надаються консультації суб’єктам підприємницької діяльності щодо отримання кредитів на розвиток бізнесу.
        Підсумки виконання заходів Програми висвітлювались в районній газеті « Промінь» ,  на веб-сайті районної державної адміністрації.

Наверх ↑