Географічні відомості

Версія для друкуВерсія для друку

              Ма́шiвський райо́н знаходиться у пiвденно-схiднiй частинi Полтавської областi на степовiй рiвнинi, яка знижується в напрямку до Днiпра, в посушливiй аграрноклiматичнiй зонi. В цілому клімат району є помірно континентальним з прохолодною зимою і теплим (інколи спекотним) літом. Середньорічна температура повітря становить 7,6 °С, найнижча вона у січні (мінус 6,6 °С), найвища – в липні (20,1 °С).Відносна вологість повітря становить в середньому 74%, найменша вона у травні (61%), найбільша – у грудні (88%).Середньорічна кількість опадів складає 480-550 мм.
               Кориснi копалини: нафта, природний газ, глина, пiсок. Грунти - переважно чорноземи. Район знаходиться між 49° 10' i 49° 37' пiвнiчної широти та 34° 40' i 35° 05' схiдної довготи, площа району становить 88877 га. На території району протікають річки: Оріль, Тагамлик, Сухий Тагамлик, Мокра Лип’янка, Суха Лип’янка, Нехворощанка.
              У районi проживає 20.5 тис. чоловiк. До складу  району входить 15 сільських та 1 селищна рада.
              У селi Ряське створений загально-зоологiчний заказник "Руський Орчик", загальною площею 758 гектарiв, та ландшафтний заказник мiсцевого значення "Усть-Лип’янка", площею 1052 гектари, на територiї Коновалiвської сiльської ради.
           На територiї району знаходиться 61 пам’ятка iсторiї, у тому числi 35 пам’ятникiв i обелiскiв загиблим воїнам. У селi Огуївка знаходиться могильник Черняхiвської культури 4-5 ст. н. е. Бiля села Сахнiвщина знайдено крем’янi знаряддя перiоду раннього неолiту.

Наверх ↑