Допомога на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях

З метою покращення матеріального становища багатодітних сімей та створення належних умов для виховання дітей у багатодітних сім’ях, з 1 квітня 2019 року запроваджено новий вид соціальної підтримки-допомогу на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях.

З 1 квітня 2019 року багатодітні сім’ї отримають допомогу на третю і наступну дитину віком до 6-ти років по 1700 грн.

Постановою Кабінету Міністрів України від  13 березня 2019   № 250 , яка набрала чинності з 1 квітня 2019 року затверджено Порядок виплати допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях.

Хто має право на призначення допомоги?

Право на допомогу мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають в Україні. Допомога призначається одному з батьків дитини, які постійно проживають разом з дитиною.

Термін, на який призначається допомога, та її розмір.

Допомога призначається на третю і кожну наступну дитину з місяця, в якому було подано заяву з усіма необхідними документами, та виплачується щомісяця по місяць досягнення дитиною 6-річного віку включно.

ВАЖЛИВО: громадянам, які звернуться за  допомогою на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях у період з квітня по червень 2019 року включно, допомога призначається з 1 квітня 2019 року.

У разі коли в сім’ї одночасно народилося двоє і більше дітей, внаслідок чого сім’я набула статусу багатодітної, виплата допомоги здійснюється на кожну таку дитину.

Допомога призначається  у розмірі 1700 гривень.

Куди звертатися  за  допомогою?

Призначення і виплата допомоги здійснюється управліннями соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання або місцем фактичного проживання особи, яка претендує на призначення допомоги.

У разі утворення об’єднаної територіальної громади документи для призначення допомоги приймаються уповноваженими особами та передаються управлінням соціального захисту населення.

У сільській місцевості прийом документів  здійснюють особи, уповноважені виконавчими комітетами сільських і селищних рад.

Які документи подають для призначення допомоги?

Для призначення допомоги за умови пред’явлення паспорта громадянина України (паспортного документа іноземця) або іншого документа, що посвідчує особу та підтверджує її спеціальний статус до управлінь соціального захисту населення  подаються:

•  заява одного з батьків, з яким постійно проживає дитина, за затвердженою формою;

•  копії посвідчення батьків багатодітної сім’ї (з пред’явленням оригіналу)

•  копії посвідчення дітей з багатодітної сім’ї (з пред’явленням оригіналу);

•  копії свідоцтв про народження всіх дітей (з пред’явленням оригіналів).

Вказані документи  подаються заявником особисто.

Виплата допомоги припиняється у разі:

-      позбавлення отримувача допомоги батьківських прав;

-      відмови отримувача допомоги від виховання дитини;

-  нецільового використання коштів і незабезпечення створення отримувачем допомоги належних умов для повноцінного утримання та виховання дитини;

-   відібрання дитини в отримувача допомоги без позбавлення батьківських прав;

-   тимчасового влаштування дитини на повне державне утримання;

-      перебування отримувача допомоги у місцях позбавлення волі за рішенням суду;

-     втрати статусу багатодітної сім’ї;

-     смерті дитини;

-     смерті отримувача допомоги.