ЗАСІДАННЯ КОЛЕГІЇ РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

30 червня відбулося засідання колегії райдержадміністрації. На порядок денний виносилися ряд важливих у життєзабезпеченні району питань, під час розгляду яких основну увагу звернуто не на досягнуті результати, а на проблеми, які потребують вирішення.

Зокрема, розглядаючи питання економічного і соціального розвитку району голова колегії Андрій Карацюпа наголосив, що хоча бюджет району по надходженню доходів, без урахування трансфертів, за І квартал 2020 року виконано в цілому на 108,3% і при уточненому плані 19030,6 тис.грн. фактично надійшло 20607,2 тис.грн не виконано доходну частину по Абрамівській сільській раді на суму 84,2 тис.грн (85,9%), Базилівщинській 1263,7 тис.грн (61,7%), Кошманівській 90,3 тис.грн (88%). В зв’язку з цим сільським головам необхідно переглянути сільські бюджети, з метою визначення пріоритетних видатків, вжити заходів щодо скорочення витрат на утримання адміністративного апарату органів місцевого самоврядування.

По роботі з профілактики правопорушень серед дітей та молоді голова райдержадміністрації звернув увагу, що на даний час немає учнів, які б стояли на обліку в ювенальній превенції Машівського відділення поліції, це завдячуючи спільній роботі сектору освіти райдержадміністрації, освітніх закладів району, поліції, районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, служби у справах дітей райдержадміністрації. Прикро, що більшість голів місцевого самоврядування самоусунулися від даного питання. Так зараз лише в Базилівщинській, Абрамівській, Старицьківській сільських радах працюють фахівці з соціальної роботи, що надають допомогу сім’ям, які опинилися в складних життєвих обставинах.

По соціальному захисту громадян, постраждалих внаслідок      Чорнобильської катастрофи доручено управлінню соціального захисту населення райдержадміністрації забезпечити надання додаткових соціальних гарантій громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, в рамках державних, обласних та районних програм соціального захисту.

Наразі гостро стоїть стан пасажирського обслуговування населення району на даний час через територію району проходить 5 міжміських  маршрутів. Продаж в районному центрі приміщення автостанції створило неабиякі незручності для населення: відсутність можливості дізнатися розклад руху автотранспорту та змін до нього, відсутність облаштованих місць для очікування; неможливість придбати квиток на проїзд. Також в зв’язку з карантинними обмеженнями автобуси можуть перевозити пасажирів тільки на сидячих місцях. За відсутності автостанції громадяни не можуть отримати інформацію про наявність сидячих місць та спрогнозувати можливість поїздки. Як зазначив Андрій Карацюпа, проведено зустріч з  керівником Полтаваавтотрансу по питанню збереження автостанції. Під час спілкування було наголошено, що економічно нерентабельно утримувати автостанцію, і в будь якому разі, підприємство утримувати її не буде. Для вирішення ситуації запропоновано Машівському селищному голові Миколі Кравченку облаштувати закриту зупинку в центрі селища для очікування населення громадського транспорту та забезпечити оприлюднення графіку руху автобусного транспорту.

Розглянуто питання і забезпечення закладів первинної медицини ліками. За інформацією головного лікаря КНП МРЦПМСДМРРПО Світлани Явтушенко на даний час всі 10 амбулаторій загальної практики сімейної медицини та 11 фельдшерсько-акушерських пунктів на 100 % забезпечені медикаментами та засобами надання невідкладної медичної допомоги, відповідно до вимог МОЗ України. Згідно укладених договорів лікувальні підрозділи лікарськими засобами забезпечує аптека № 27 – філії ПОКП «Полтавафарм». Однак, завідувач центральної районної аптеки № 27 – філії ПОКП «Полтавафарм»        Олена Олефір наголосила, що аптека, знаходиться в скрутному стані. По багатьох районах області ПОКП «Полтавафарм»      вже позакривала свої аптеки.У липні 2018 року Машівською районною радою було збільшено орендну ставку на орендовані приміщення аптечного пункту № 1 та № 2 з 2 % на 8%. В зв’язку з помилковим розрахунком виникла заборгованість за період липень 2018 р – лютий 2020 р . в сумі 12206,55 грн. Прийнято рішення колегії виступити з ініціативою до Машівської районної ради з проханням підтримки аптеки №27, шляхом зменшення орендної ставки. Адже закриття даного закладу ставить під загрозу виконання програми комплексного розвитку КНП МР ЦПМСД на 2020 рік (відпуск лікарських засобів за безкоштовними та пільговими рецептами населенню району); забезпечення наркотичними та психотропними лікарськими засобами стаціонарне відділення Машівської ЦРЛ, лікарськими засобами та виробами медичного призначення стаціонарних та амбулаторних хворих КНП»Машівська ЦРЛ МРР ПО».