ЗАСІДАННЯ КОЛЕГІЇ

Версія для друкуВерсія для друку

28 вересня 2020 року відбулося засідання колегії райдержадміністрації під головуванням виконувача обов’язків голови райдержадміністрації Віталія Руденка. Згідно порядку денного першим звучало питання про забезпечення належного рівня соціального захисту осіб з інвалідністю. Доповідала начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Фисуненко Ірина Валентинівна.

За її інформацією станом на 01.09.2020 року на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб,які мають право на пільги перебуває 1166 осіб з інвалідністю , в т.ч. осіб з інвалідністю з дитинства - 74, осіб з інвалідністю по зору або з ураженням ОРА І та ІІ  груп 32,осіб з інвалідністю І групи – 68 осіб, осіб з інвалідністю ІІ групи - 480 особи, осіб з інвалідністю ІІІ групи -544 осіб.
Державну соціальну допомогу отримують 179  осіб з інвалідністю  з дитинства, 74 дітей з інвалідністю ,47 осіб з інвалідністю загального захворювання, які не мають права на пенсію,компенсаційну виплату по догляду за особою з інвалідністю 1 групи-9 осіб ,компенсацію за надання соціальних послуг особам з інвалідністю -15 осіб. З початку року державну соціальну допомогу особам з інвалідністю  дитинства виплачено в сумі 4,5 млн.грн.
Станом на 01.09.2020 року, відповідно до Постанови  Кабінету Міністрів України № 187 від 22 лютого 2006 року «Про затвердження Порядку забезпечення санаторно-курортними путівками деяких категорій  громадян структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчими органами міських рад» перебуває на обліку для одержання путівок 290 осіб з інвалідністю. Забезпечено санаторно-курортними путівками 9 осіб. На вказані цілі використано 69,0 тис.грн.
Згідно Постанови Кабінету Міністрів України  від 07 лютого 2007 року № 150 «Про затвердження Порядку виплати деяким категоріям осіб з інвалідністю грошової компенсації замість санаторно-курортної путівки та вартості самостійного санаторно-курортного лікування» виплачено компенсацію 6  особам з інвалідністю на суму 2437,00  грн.
Згідно Постанови Кабінету Міністрів України  від 17 червня 2004 року № 785 «Про затвердження Порядку виплати грошової компенсації вартості санаторно-курортного лікування деяким категоріям громадян»  виплачено  компенсацію 7 особам з інвалідністю на суму 3725,00 грн.
Згідно Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані технічні засоби реабілітації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05 квітня 2012 року № 321 (зі змінами) з початку року для виготовлення протезно-ортопедичних виробів та технічних засобів реабілітації для осіб з інвалідністю різних груп та категорій з початку року видано 232  направлення. Станом на 24.09.2020 року укладено та оплачено 35 договорів для забезпечення протезно-ортопедичними виробами та кріслами колісними на загальну суму 535368,70 грн.
Також, проводиться виплата компенсації на бензин, ремонт, технічне обслуговування автомобіля та на транспортне обслуговування, відповідно Постанови Кабінету Міністрів України від 14 лютого 2007 року № 228 «Про порядок виплати та розміри грошових компенсацій на бензин,ремонт і технічне обслуговування автомобіля та на транспортне обслуговування». За вісім місяців 2020 року виплачено компенсації 39 особам з обмеженими фізичними можливостями на загальну суму 8784,00 грн.,зокрема,  компенсаційні виплати з державного бюджету особам з інвалідністю  на ремонт  і технічне обслуговування спецавтотранспорту виплачено 15 особам на загальну суму 2940,00 грн., на транспортне обслуговування 24 особам на загальну суму 5844,00 грн.
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України  від 19 липня 2006 року № 999 «Про затвердження Порядку забезпечення осіб з інвалідністю автомобілями»   проводиться робота  щодо взяття на облік  осіб з інвалідністю  для одержання автомобілів. На обліку перебуває 30 осіб з інвалідністю, з них  на позачергове  забезпечення-3 особи з інвалідністю,27 – в порядку загальної черги.
Територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) надаються соціальні послуги у 6 відділеннях, протягом січня-вересня 2020 року в терцентрі отримали послуги всього – 1995 чоловік, з них-254  особи з інвалідністю. 
Соціальними робітниками відділення соціальної допомоги вдома обслуговується на постійній основі 259 одиноких та одиноко проживаючих громадян, з них 57 осіб з інвалідністю, що складає 20 відсотків всіх обслуговуваних даним структурним підрозділом. Послуги даній категорії громадян надають 29 соціальних робітників на території Машівської ОТГ та шести сільських рад району. У відділенні соціальної допомоги вдома функціонує послуга – надання паліативного догляду. Соціальну послугу з паліативного догляду в територіальному центрі отримує 15 громадян, які згідно медичного висновку мають потребу в наданні такої послуги, з них 6 чоловік- особи з інвалідністю.
Відділенням  оздоровчих послуг та фізичного відновлення, згідно  індивідуальних  програм  реабілітації  та  медичних  рекомендацій , проводяться реабілітаційні та оздоровчі заходи, всього за вісім місяців                                          2020 року в цьому відділенні оздоровчі та реабілітаційні послуги отримали 34 особи з  інвалідністю. Спеціалістами цього відділення здійснюється виїзне обслуговування громадян по сільських радах району та селах Машівської ОТГ. Під час таких виїздів особи з інвалідністю мають змогу на місцях отримувати оздоровчі послуги. Протягом  семи місяців 2020 року такі послуги отримували  і громадяни вищеназваної категорії у селах Селещина, Дмитрівка ,Базилівщина, Кошманівка, Новий Тагамлик. 
          У відділенні денного перебування люди з обмеженими фізичними можливостями мають змогу отримувати послуги інтернету, інформаційно – просвітницькі, послуги психолога. На факультетах «Університету третього віку» було проведено 170 занять для пенсіонерів та осіб з інвалідністю. З 1 вересня 2020 року розпочато новий навчальний рік  в «Університеті третього віку», факультети якого продовжують діяти у Кошманівці, Селещині, Новому Тагамлику, Базилівщині, Сахнівщині,Абрамівці.
У відділенні організації надання адресної натуральної та грошової допомоги особи з інвалідністю можуть постійно отримувати послуги перукаря, швачки, майстра по ремонту взуття, прання білизни. Для осіб, які не мають змоги ці послуги отримати в тер центрі, щоп’ятниці здійснюється обслуговування працівниками громадян вдома. Всього у цьому відділенні отримали послуги за січень- серпень 2020 року 89 осіб з інвалідністю. У цьому році 709 громадянам, які проживають на території 6 сільських рад району, які не ввійшли до складу ОТГ та 3 старостинських округів Машівського району, надано продуктові набори від Національної мережі продуктових магазинів АТБ та нафтогазової компанії, з них 38 чоловік- особи з інвалідністю першої групи.
Відділенням  соціальний офіс проводяться юридичні консультації, постійно надається безкоштовна консультативна допомога особам з обмеженими фізичними можливостями  в складанні правових документів, проводиться соціальний супровід. Надано безкоштовно у 2020 році 126 послуг «Соціальне таксі» особам з інвалідністю. Постійно отримують соціальні послуги 9 осіб з розладами психічного здоров’я. В терцентрі постійно працює «телефон довіри» 9-12-31.
Відділенням  пункт прокату технічних та інших засобів реабілітації  надаються в користування реабілітаційні засоби- інвалідні візки, ходунки, милиці, палиці. У цьому відділенні на обслуговуванні перебуває 127 громадян похилого віку, з них - 8 осіб з інвалідністю, яким надано в безкоштовне користування відповідні засоби реабілітації згідно довідок ЛКК Машівської райлікарні.
Про визначення пріоритетів та подальших шляхів розвитку сфери культури проінформувала Ніколенко Лариса Олександрівна, завідувач сектору культури, молоді та спорту райдержадміністрації.
За її інформацією мережа закладів культури району на даний час налічує 23 заклади, з них: бібліотек - 10, закладів культури клубного типу - 10, дитяча школа естетичного виховання - 1, музеї - 2. 
Всі заклади працюють відповідно до Закону України «Про культуру», працівники виконують свої функціональні обов‘язки згідно посадових інструкцій. Зараз в закладах культури селища та району працюють 97 працівників та викладачів, з них тільки 56 на повну ставку, що становить 57%, хоча згідно з вимогами ст. 29 п.2 Закону України «Про культуру», працівникам, що працюють в комунальних закладах культури, держава забезпечує роботу на повну тарифну ставку. Не всі працівники мають профільну освіту, тому працюємо в цьому напрямку шляхом підвищення ними кваліфікації в Гадяцькому коледжі культури та мистецтв.
В цьому році у зв’язку із карантином в закладах культури немає змоги  проводити заходи з великою кількістю людей, тому лише до 10 державних, календарних свят в І кварталі організовано та проведено культурно-мистецькі заходи.
На даний час бібліотечними працівниками централізованої бібліотечної системи проводяться заходи в режимі он-лайн, постійно оновлюються книжкові виставки літератури. Бібліотечні працівники приймають відвідувачів із розрахунку однієї особи на 5кв.м. Отримано літературу з обласної бібліотеки, тому працівники постійно працюють над комплектуванням та оновлення бібліотечних фондів.
Клубні працівники працюють без відвідувачів та масових концертних заходів. На даний час працюють художні колективи, поновлюючи всій репертуар. Працівники закладів розробляють плани роботи, сценарії для подальшого проведення заходів, готують та публікують онлайн-концерти до свят. В квітні народний вокальний ансамбль «Славяне», зразковий ансамбль народного танцю «Відродження» взяли участь в дистанційному міжнародному багатожанровому Інтернет фестивалі-конкурсі «Самоцвіти – Країна безмежних можливостей» м.Львів та отримали призові місця.
В музейних закладах проводиться інвентаризація, оновлення музейних експонатів, постійно готуються нові експозиційні виставки до різноманітних свят.
Відповідно до Закону України «Про культуру», необхідно працівникам створити належні умови для праці. Тому, намагаємося дотримуватись законодавства. За 9 місяців 2020 року за кошти місцевого бюджету та субвенцій сільських рад придбано предмети, матеріали, обладнання на суму 1088,9 тис.грн.: концертні костюми та взуття, меблі, музична та освітлювальна апаратура, комп’ютерне обладнання, канцелярські, господарські, будівельні матеріали, дезінфікуючі засоби, книги, призи, електролічильники, вогнегасники тощо. Надано послуги на суму 1434,2 тис.грн., зокрема поточні ремонти у 6 клубних закладах (заміна системи опалення, ремонт залів та приміщень, ремонт даху), ремонт комп’ютерної та музичної апаратури, установка електролічильників, налагодження комп’ютерних програм тощо.
До кінця року, при наявності фінансування, планується проведення завершальних робіт поточного ремонту районної центральної бібліотеки Машівського РБК, Калинівського СК, Кошманівського СБК.
Але ще залишається безліч проблем, адже заклади культури лише за останні п‘ять років почали ремонтуватись. Є проблемними дах Сахнівщинського СБК та половина даху Калинівського СК, а також мощення районного будинку культури. Але вирішити ці питання не можемо, адже на цей рік в секторі культури немає коштів на капітальні видатки.
З кожним роком найбільшою проблемою, що створює некомфортне перебування як працівників так і відвідувачів в приміщенні є відсутність тепла. На даний час заклади культури знаходяться в 15 приміщеннях, з них два залишаються без опалення – Калинівський сільський клуб, Дмитрівський народний історичний музей. Безліч років без тепла та світла була Абрамівська сільська бібліотека. Але в цьому році завдяки ініціативі голови Машівської райдержаднімістрації та допомозі сектору освіти Абрамівську сільську бібліотеку було перенесено до навчально-виховного комплексу.
Про результати комплексних перевірок виконання карантинних норм на території району інформував Турлій Володимир Іванович, завідувач сектору з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами райдержадміністрації.
За його інформацією проведено перевірки Дмитрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Ряськівського НВК, Сахнівщинського НВК, Михайлівського ОЗЗСО І-ІІІ ступенів, Андріївського ЗЗСО І-ІІ ступенів, Абрамівського НВК, Сонячного НВК, Кошманівського НВК, Базилівщинської ЗОШ І-ІІ ступенів, ОЗЗСО Селещинський ліцей, ОЗЗСО Машівський ліцей, Кустолово-Суходільського ЗЗСО І-ІІ ступенів, Новотагамлицького НВК.
У ході комісійних перевірок встановлено:  загальноосвітні навчальні заклади забезпечені миючими, дезінфікуючими, антисептичними засобами, паперовими рушниками, засобами індивідуального захисту, урнами для використаних засобів індивідуального захисту, безконтактними термометрами. На всіх входах до приміщень організовані місця для обробки рук антисептичними засобами з рекомендаціями.
Санітарні кімнати забезпечені милом, паперовими рушниками (електросушарками для рук).
Виділені приміщення для тимчасової ізоляції здобувача освіти в разі виявлення ознак гострої респіраторної хвороби (окрім Сонячного НВК, де ізоляція хворого (підозрілого) на COVID-19 буде в розташованому поряд приміщенні Сонячного ФАПУ).
Розроблені графіки проведення провітрювання приміщень, графіки очищення та дезінфекції поверхонь.
Розроблені маршрути руху здобувачів освіти та складені графіки, за якими відбувається допуск здобувачів освіти до закладу.
Проведені навчання та інструктаж працівників щодо освоєння та володіння усіма необхідними навичками по запобіганню розповсюдження інфекції; одягання, використання, зняття засобів індивідуального захисту їх утилізації тощо.
Розклади занять складені з урахуванням протиепідемічних заходів, наповненість класів в межах норм.
В усіх закладах розміщені інформаційні матеріали щодо запобігання захворювання на COVID-19, про необхідність дотримання респіраторної гігієни.
Розроблені графіки харчування здобувачів освіти. В їдальнях забезпечена відстань між столами не менше 1,5 м. та розміщення за столом не більше 4-х осіб, не порушується дистанція в 1 метр.
Питний режим здобувачів освіти організований за допомогою використання індивідуальних ємностей і фасованої продукції.
Працівники харчоблоків забезпечені захисними масками, захисними окулярами, одноразовими рукавичками. При організації харчування умови для дотримання працівниками правил особистої гігієни забезпечені.
Комісією складено довідку, керівникам установ рекомендовано дотримуватися вимог постанови головного державного санітарного лікаря України від 22.082020 № 50 «Про затвердження протиепідемічних заходів в закладах освіти на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірсної хвороби COVID-19».

Наверх ↑