ЗАХОДИ ДО ДНЯ ПАМ’ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРУ

Сьогодні 22 листопада в селищі Машівка відбулися районні заходи до Дня пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років та масових голодів 1921-1922 та 1946-1947 років в Україні.До працівників установ та організацій селища звернувся заступник голови Машівської районної державної адміністрації Роман Живодьор: Полтавщина належить до тих територій, які найбільше постраждали від голодоморів та репресій. За неповними підрахунками науковців, саме тут за період 1929 – 1937 років від голоду загинуло до мільйона людей, не менше 400 тисяч репресовано. Багатьох було розстріляно, інших вислано.

Не оминула ця біда й Машівський район. За матеріалами, які зібрала районна робоча група в районі встановлено імена 1619 осіб що постраждали внаслідок голодомору , в 35 населених пунктах району. Такі населені пункти як село Балка Бабачка, село Таранівка, село Красне, хутори Йоржівка, Горянка, Собакарівка – внаслідок геноциду зникли повністю. В заходах також взяв участь заступник Машівського селищного голови Олександр Соколов.
Присутні вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання та поклали квіти і лампадки до пам’ятного знаку.
Завтра 23 листопада в рамках всеукраїнської акції «Запали свічку», запаліть свічку та поставте її на своє підвіконня з 16.00 год. Хай запалена свічка стане пам’яттю про всіх, хто помер під час жахливого, трагічного Голодомору. Просимо в цей день утриматись від проведення розважальних заходів.
На будинках установ, організацій приспустити Державний прапор України з чорною стрічкою.