ВШАНУВАННЯ ПОДВИГУ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ

21 лютого у районному будинку культури  відбувся захід, присвячений вшануванню подвигу Героїв Небесної Сотні. Його організували працівники Машівського РБК. Почався захід  з такими словами: «Сьогодні ми зібралися , щоб в скорботі схилити низько голови перед пам’яттю людей різного віку, яких було вбито у мирний, цивілізований час ХХІ століття.

«Минуло 4 роки. Роки важких втрат, болю і випробувань. 4 роки, які назавжди змінили країну і кожного українця. Лютий 2014 року закарбувався в історичній пам’яті нашого народу назавжди. Вся Україна і весь світ стали свідками холодної жорстокості катів і щирого, чистого, світлого, відчайдушного пориву повстанців»

До глибини душі глядачів вразила сцена, яку зіграли(ансамбль «Горошини», Л.Ніколенко): мати  з донечкою, що чекає повернення свого батька, який загинув, під виконання пісні «Мій тато – герой». Свою ноту захоплення і смутку в серця присутніх додав перегляд відеофільму «Майдан. Небесна Сотня».

Лунали на заході і патріотичні та ліричні пісні.  Музичні композиції виконали:  «Герої не вмирають» - народний хор «Відрада» ; «А  мати жде» – (Наталія Батрак); «Плакала калина»  - («Славяне»); Моїй Україні – (Лариса Ніколенко); «Заспіваймо пісню про Україну» (ансамбль «Горошини»); «Я не хочу війни» («Славяне»).

Досить вміло була організована хореографічна постановка «Перишко», у виконанні Насті Мельничук художній керівник  Лариса Томшинська.

Поки що скалічена, вичерпана Україна, мов зруйнована хата після війни. Без дерей. Кожен може увійти, забрати, що хоче. І хто ж захистить її душу, її майбутнє? Боляче! Боляче за нашу прекрасну Україну, цей розкішний вінок з рути і барвінку, країни смутку і краси. За її мужній народ, що віками боровся за своє щастя.

Україна може вижити і повинна вижити, і насамперед, завдяки її культурі. Бо це — єдиний посланець душі України, її творча і людська суть. Час минає,  все, що талановито закарбовано у слові, залишається з нами і залишиться після нас.
Утверджуймо Україну Духу, Україну Розуму, Україну Серця — навіки до нескінченності — на радість світу!

Герої не вмирають, вони стають легендою, взірцем для майбутніх поколінь. Бо ж свідомо боротися і віддати життя за Батьківщину — це подвиг справжнього патріота-українця. Слава Україні! Героям Слава!