Всесвітній День боротьби зі СНІДом

1 грудня 2019 року відмічається Всесвітній День боротьби зі СНІДом. Його мета – привернути увагу громадськості і нагадати суспільству, що ВІЛ/СНІД є однією з найглобальніших проблем людства. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я у світі з ВІЛ-інфекцією живе близько 37 мільйонів людей, серед яких 19,5 мільйонів отримують антиретровірусне лікування.

Україна залишається регіоном з високим рівнем поширення ВІЛ. За даними Об’єднаної програми Організації Об’єднаних Націй із ВІЛ/СНІД, близько 244 тисячі українців мають ВІЛ, з них близько 100 тисяч не знають про свою хворобу.
Всесвітній день боротьби зі СНІДом – це важлива нагода для підняття поінформованості молоді, широких верств населення про проблеми ВІЛ/СНІДу, проблеми людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом, звільнення від наркотичної та алкогольної залежності. Увагу громадськості і нагадати суспільству, що ВІЛ/СНІД є однією з глобальних проблем людства.
3 грудня працівниками Машівськго районного центру соціальних служб для сім'ї дітей та молоді спільно з фахівцем Машівського районного сектору філії «Центру пробації» в Полтавській області проведено інформаційний захід для суб’єктів пробації. Під час заходу клієнти пробації прослухали лекцію на тему «Профілактика ВІЛ/СНІД», ознайомились з основними шляхами передачі ВІЛ та СНІДУ. Учасникам голошено про необхідність своєчасного проходження обстеження на виявлення ВІЛ-інфекції. Захід проведено з метою профілактики розповсюдження небезпечних хвороб, залучення засуджених до ведення здорового способу життя, виховання звички дбати про своє здоров’я. Наприкінці заходу кожен присутній отримав інформаційні матеріали з питань профілактики та лікування ВІЛ/СНІД.