ВІДЗНАЧЕННЯ ДНЯ ПАМ’ЯТІ ТА ПРИМИРЕННЯ, ДНЯ ПЕРЕМОГИ НАД НАЦИЗМОМ У ДРУГІЙ СВІТОВІЙ ВІЙНІ

Версія для друкуВерсія для друку

8 травня в селищі Машівка відбулося покладання квітів до Меморіалу Солдатської Слави та привітання ветеранів з нагоди відзначення  Дня пам’яті та примирення, Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

З чоловіків 1922-1923 років народження в горнилі війни живими залишилось лише три відсотки. Майже вісім мільйонів кращих синів і дочок України полягли на полях бою, загинули від тяжких ран у повоєнні роки. Осколки тієї епохи все ще летять і ранять нас, а сама війна назавжди залишиться незаживаючою раною, жахливим шрамом нашої пам'яті.
Дорогою ціною обійшлося нашому району воєнне лихоліття. За роки війни до лав Червоної Армії було мобілізовано 9 тисяч машівців. Із них загинула майже половина. Найбільше похоронок надійшло в Михайлівську сільську раду – 454, Селещинську – 378, Кошманівську – 289, Ряськівську – 331, Дмитрівську – 350, Сахнівщинську – 315. Із селища Машівка не повернулося 258 чоловік.
На  Машівську  землю загарбники  ступили у серпні 1941 року. Маючи  чисельну перевагу у техніці та живій силі, прорвавши оборону Червоної Армії, чорна хмара ворожої навали розповзлася по Полтавщині.  Окупанти встановили жорстокий режим  воєнної  диктатури  і  кривавого  терору. Над людьми тяжіли непосильні податки , смерть і жахливі розправи чекали на мирне  населення. У рабство до Німеччини було вивезено 1315 чоловік, юнаків і дівчат.
За два роки окупації гітлерівці нанесли значних збитків народному господарству району. Та не дочекалися фашисти нашої покори. На території області діяли партизанські загони очолювані нашим земляком, уроженцем с. Новий Тагамлик  Кондратенком та Яценком. Вони паралізовували рух ворожих частин, громили  лігва  ворога. Наростав могутній опір.
Визволення  Машівщини  проводилося  7  Гвардійською, 53 та  69   арміями  Степового  фронту .  І  23 вересня 1943 року після тяжких боїв наш район був  повністю  звільнений від фашистів. Дорогою ціною дісталася перемога  нашим визволителям.  552 солдати і офіцери  спочили  вічним  сном  у  Машівській  землі.  Їх неоцінений і  величний  подвиг  заслуговує на всенародну шану та славу.
Ми в неоплатному боргу перед тими, хто загинув на фронті, перед тими, хто працював у тилу, перед тими, чиїх рідних забрала війна.

В цей день голова районної державної адміністрації Андрій Карацюпа, заступник голови Віталій Руденко, голова районної ради Катерина Ткаченко та селищний голова Микола Кравченко віддали шану ветеранам війни. Без уваги не лишилися і рідні нинішніх героїв, що віддали своє життя на сході нашої держави та учасників бойових дій на території інших держав.

 

 

Наверх ↑