СТВОРЕННЯ ТА ДІЯЛЬНІСТЬ СІМ’Ї ПАТРОНАТНОГО ВИХОВАТЕЛЯ

Діти повинні рости в рідній сім’ї, з мамою і татом. Адже сім’я є тим природним середовищем, де відбувається розвиток особистості дитини. Батьки – це першовихователі, які турбуються про здоров’я, духовний та моральний розвиток своїх чад, передають свій досвід взаємодії з людьми та природою, готують дітей до самостійного життя та праці. Та буває так, що життя дітей в сім’ї стає нестерпним, буває більше схожим на повну бездоглядність або й на суцільне насильство. Причин, які призводять сім’ю до складних життєвих обставин і не уможливлюють проживання дитині там – безліч. Тоді постає питання вилучення дитини з біологічної сім’ї. Саме з метою збереження прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом з батьками, надання їй та її сім’ї послуг, спрямованих на повернення в сім’ю, створюються сім’ї патронатних вихователів.

З метою поширення цієї інформації в  Машівському районному центрі зайнятості директором Машівського районного центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді Скриль Ю.М. було проведено семінар для безробітніх осіб на тему «Створення та діяльність сім’ї патронатного вихователя, влаштування та перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя». Всім присутнім не тільки розповіли але і представили  для перегляду презентацію в якій розкривалися найголовніші питання з даної теми, а саме, що таке патронат над дитиною, хто такі патронатні вихователі, хто може стати патронатним вихователем, цілі та завдання патронатних вихователів. Також на семінарі було озвучено гарантії, які держава пропонує патронатним вихователям. По закінченню семінару всім присутнім були роздані буклети виготовлені Машівським районним центром соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді. В буклетах в короткій але зрозумілій формі викладено весь необхідний матеріал стосовно патронатних сімей, а також вказано адресу та контактні дані центру, щоб звертатися за більш детальною інформацією.