ЩОТИЖНЕВА НАРАДА У ГОЛОВИ РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Версія для друкуВерсія для друку

24 лютого 2020 року в залі засідань районної державної адміністрації відбулася щотижнева нарада у голови райдержадміністрації. Нараду проводив голова райдержадміністрації Карацюпа Андрій Олексійович.

         В ході проведення наради розглянуто 3 питання:

1.      Про роботу із зверненнями громадян в управління соціального захисту населення райдержадміністрації.

2.      Про виконання районного бюджету за 2019 рік та стан фінансування бюджетних установ.

3.      Про стан заключення договорів про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій з Національною службою здоров’я України.

    По першому питанню інформувала присутніх начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Фисуненко Ірина Валентинівна. За її інформацією протягом  2019 року до управління  соціального захисту населення надійшло  62  звернення. У порівнянні з  відповідним періодом минулого року на 39 звернень менше (у 2018 році-101). За типом  надходження:  5 (8%) – письмових, 57  (92 %) – усних (на «урядову  гарячу лінію», на гарячу телефонну лінію Комунальної бюджетної установи «Обласний контактний центр» та  центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат).

Найчастіше питання, які порушували заявники у своїх зверненнях стосувались питань призначення субсидії, монетизації пільг, надання матеріальної допомоги, отримання соціальних виплат, забезпечення осіб з інвалідністю технічними та іншими засобами реабілітації, забезпечення пільгового санаторно-курортного лікування, встановлення статусу  та інших питань.

Звертались громадяни, віднесені до таких категорій: :

-         пенсіонери - 7 осіб;

-         отримувачі державних соціальних допомог –14 осіб;

-         безробітні – 5 осіб;

-         багатодітні сім’ї, одинокі матері-11 осіб ;

-          інші категорії –25 осіб.

          Також, на виконання положень Указу Президента України від 07.02.2008 року № 109   «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування», передбачено проведення особистих прийомів  громадян начальником управління та заступниками начальника управління. Графіки прийому громадян на 2019 рік затверджено  наказом  від  02.01.2019 року № 3. З метою  удосконалення роботи із зверненнями громадян, з числа спеціалістів управління, визначено відповідальних осіб за ведення роботи зі зверненнями  громадян.

          На  особистий  прийом  у 2019 році   звернулося  214  осіб.  Основні питання  звернень - призначення житлових субсидій, монетизації пільг, надання державних соціальних допомог, призначення щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам, забезпечення санаторно-курортним лікуванням, забезпечення технічними засобами реабілітації, надання матеріальної допомоги, тощо.

          З метою підвищення інформованості населення з соціальних питань проводилась роз’яснювальна робота через засоби масової інформації. Так, опубліковано 18 статей в районній газеті « Промінь», 25 інформаційних матеріалів розміщено  на сайті районної державної адміністрації. Також, інформаційні матеріали з питань соціального захисту населення розміщено на інформаційних стендах Машівської та Михайлівської ОТГ, сільських рад району та  деяких організацій ,що здійснюють свою діяльність на території району.

          Працює «гаряча телефонна лінія», на яку звертаються громадяни з актуальних питань соціального захисту населення (9-13-85).

          Підсумки роботи  зі зверненнями громадян розглянуто  на виробничій нараді в начальника управління  за  І півріччя  2019 р. - 08.07.2019 р., за 2019 -10.01.2020 р.

Всі звернення розглядаються протягом установленого законодавством терміну. Умови проживання та причини, які спонукали до звернень перевірено на місцях за участі  головного державного соціального інспектора.

По другому питанню інформувала присутніх начальник відділу фінансів райдержадміністрації Кобець Алла Михайлівна. За її інформацією районний бюджет по надходженню доходів без урахування трансфертів за 2019 рік по загальному фонду виконано на 105,6 %, так  при  уточненому плані 57,4 млн. грн. фактично надійшло 60,6 млн. грн., або більше на 3,2 млн. грн. З урахуванням міжбюджетних трансфертів районний бюджет виконано на 96,5% і при уточненому плані 140,1 млн.грн. фактично надійшло 135,2 млн.грн., або не надійшло 4,9 млн. грн. за рахунок соціальних субвенцій з державного бюджету.

З основних податків та платежів загального фонду виконано затверджені показники.

          Фактичні надходження податку та збору на доходи фізичних осіб становить 41,8 млн. грн., що на 2,4 млн.грн більше планових показників.

Найбільшими платниками податку та збору на доходи фізичних осіб є:

-                                 Управління з переробки газу та газового конденсату філія  АТ «Укргазвидобування» - 16,9 млн.грн.;

-                                 ТОВ «Чиста криниця»  - 8,4 млн.грн.;

-                                 Філія газопромислове управління «Полтавагазвидобування»  АТ «Укргазвидобування» -  7,1 млн.грн.;

-                                 ТОВ «Машівка –Агро - Альянс» - 2,7 млн.грн.;

-                                 Відділ освіти, сім’ї, молоді та спорту Машівської РДА – 1,6 млн.грн.

Фактичні надходження рентної плати за користування надрами  для видобування природного газу, газового конденсату склали  18,5 млн.грн., що на 0,9 млн.грн. більше планових показників (5,3%), платники: акціонерне товариство «Укргазвидобування» 16,5 млн.грн., спільне підприємство «Полтавська газонафтова компанія»  2 млн.грн.

Видатки загального фонду з урахуванням міжбюджетних трансфертів виконано в сумі 134,5 млн.грн, що становить 92,6 % до уточненого розпису на рік.

Видатки спеціального фонду бюджету проведені в обсязі 7,6 млн.грн або на 85,2 % до річних планових призначень зі змінами.

У розрізі основних галузей бюджетної сфери обсяг видатків загального фонду до плану становить:

·        Соціальний захист та соціальне забезпечення – 48,2 млн.грн (87,8%)

·        Освіта – 32,8 млн.грн (91,7%);

·        Охорона здоров’я – 19,1 млн.грн (99,8%)

·        Культура і мистецтво – 12,9 млн.грн (98,6%)

·        Державне управління – 3,8 млн.грн (96,2%)

·        Фізична культура і спорт – 1,4 млн.грн (100%)

·        Міжбюджетні трансферти – 16,2 млн.грн (98%)

          У структурі видатків загального фонду районного бюджету значною є частка видатків на фінансування соціально-культурної сфери 118,2 млн.грн або 87,9%.

         В першу чергу кошти загального фонду спрямовувалися на захищенні статті видатків:

·        Оплату праці з нарахуваннями – 53,6 млн.грн

·        Медикаменти – 0,7 млн.грн

·        Продукти харчування – 1,4 млн.грн

·        Оплату комунальних послуг та енергоносіїв – 6,7 млн.грн

В 2019 році до районного бюджету із сільських бюджетів, бюджетів об’єднаних територіальних громад та обласного бюджету надано субвенцій на утримання закладів соціально-культурної сфери на загальну суму більш ніж 17 млн.грн.

           Фінансування головних розпорядників коштів в звітному періоді проводилось відповідно до розпису асигнувань в межах зареєстрованих бюджетних зобов’язань. Прострочена заборгованість із виплати заробітної плати працівникам бюджетних установ та соціальних виплат станом на 01.01.2020 року та на 01.02.2020 року відсутня.

По третьому питання проінформував присутніх головний лікар комунального некомерційного підприємства «Машівська центральна районна лікарня» Машівської районної ради Полтавської області Краєвський Герамн Михайлович.

            За його інформацією з 1 квітня 2020 року Програма медичних гарантій запрацює в повному обсязі. Програма медичних гарантій включає первинну, амбулаторно-поліклінічну, стаціонарну, екстрену, паліативну медичні допомоги, медичну реабілітацію та програму відшкодування лікарських засобів («Доступні ліки»).

Комунальне некомерційне підприємство «Машівська центральна районна лікарня» Машівської районної ради Полтавської області відповідає вимогам по трьох пакетах:

1.      Амбулаторна вторинна (спеціалізована)  та третинна (високоспеціалізована) медична допомога дорослим та дітям, включаючи медичну реабілітацію та стоматологічну допомогу.

2.      Хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах.

3.      Стаціонарна допомога дорослим та дітям без проведення хірургічних операцій.

10.02.2020 року на сайті Національної служби здоров’я України було розміщено оголошення про укладення договорів про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій щодо надання медичних послуг за 27 пакетами. Приймання заяв проводиться до 18.00 28 лютого 2020 року. Після цього часу і цієї дати заяви прийматися не будуть.

11 лютого 2020 року КНП «Машівська центральна районна лікарня» Машівської районної ради Полтавської області було подано заяви на контрактування з Національною службою здоров’я України по трьох визначених пакетах з усіма документами та необхідною інформацією, зазначеною в оголошенні, через електронну платформу «СмартТендер».

Підписання договорів (у разі відповідності закладу Вимогам до пакетів, на які було подано заяви) планується в березні 2020 року.

 

 

Наверх ↑