ЩОТИЖНЕВА АПАРАТНА НАРАДА

Версія для друкуВерсія для друку

28 версеня 2020 року в залі засідань районної державної адміністрації відбулася щотижнева нарада у голови райдержадміністрації. Нараду проводив виконувач обов’язків голови райдержадміністрації Руденко Віталій Михайлович.

В ході проведення наради розглянуто 3 питання:
1.Про стан забезпечення населення інсулінами.
2. Про Питання дії Закону України № 2536-IV від 21.09.2010 року «Про Державний реєстр виборців».
3. Про роботу із зверненнями громадян у виконкомі Сахнівщинської сільської ради.
По першому питанню доповіла присутнім Демітракі Ніна Григорівна, тимчасово виконувач обов’язків медичного директора Комунального некомерційного підприємства «Машівська центральна районна лікарня» Машівської районної ради Полтавської області.
За її інформацією на території Машівського району станом на 24.09.2020 року загалом проживає 157 хворих (в тому числі 3 дітей) на цукровий діабет, які знаходяться на інсулінотерапії, в тому числі на території Машівської ОТГ – 69 ( в т.ч. 1 дитина), на території Михайлівської ОТГ – 43 ( в т.ч. 2 дітей), на території Машівського району – 45.  
Відповідно до проведеного аналізу потреб у препаратах інсуліну для хворих на цукровий діабет, орієнтована щомісячна потреба загалом складає 126 407 грн. ( по Машівській ОТГ -54146 грн., по Михайлівській ОТГ -42253 грн., по району -30008 грн.) відповідно загальна річна потреба – 1 516 884 грн. Вказана сума може коливатися в залежності від кількості хворих, які будуть потребувати інсулінотерапії та встановлених цін.   
З початку року відпуск препаратів інсуліну проводився за рахунок коштів Державного бюджету ( було виділено на 1 квартал 2020 р. 131 362,84 грн.), але виділена сума коштів з Державного бюджету не покриває повну потребу в препаратах інсуліну.
Тому, з метою забезпечення належного рівня надання медичної допомоги мешканцям Машівського району та об’єднаних територіальних громад, хворим на цукровий діабет, які знаходяться на інсулінотерапії, адміністрація КНП «Машівська ЦРЛ» МРР ПО періодично звертається до керівництва району та громад (з детальним розрахунком потреби) щодо термінового виділення додаткових коштів на забезпечення  закупівлі препаратів інсуліну для своїх мешканців.  На звернення адміністрації закладу у квітні 2020 року було виділено коштів з районного бюджету – 90 000 грн.; з бюджету Машівської селищної ради – 50 000 грн.; з бюджету Михайлівської сільської ради – 50 000 грн.  Дані  кошти використовувались для 100% забезпечення хворих на цукровий діабет препаратами інсуліну, які проживають на відповідних територіях .
У травні 2020 року в район знову надійшла субвенція з Державного бюджету в сумі 398 459 гривень на лікування хворих на цукровий діабет. Відпуск препаратів інсуліну хворим на цукровий діабет проводився за рахунок даної субвенції. На даний час кошти субвенції використані повністю.
Адміністрація КНП «Машівська ЦРЛ» Машівської районної ради Полтавської області у вересні знову звернулася до громад з проханням термінового виділення додаткових коштів на забезпечення  закупівлі препаратів інсуліну на вересень 2020 року для своїх мешканців. На наше звернення Машівська селищна рада виділила 54 150 гривень, Михайлівська сільська рада – 42 300 грн.  Кошти районного бюджету в сумі 90 000 грн., які були виділені у квітні 2020 року, використані не повністю, тому відпуск інсулінів мешканцям Машівського району у вересні буде проводитися за рахунок даного залишку.
У жовтні 2020 року очікується чергова субвенція з Державного бюджету на лікування хворих на цукровий діабет.
Адміністрація КНП «Машівська ЦРЛ» Машівської районної ради Полтавської області, а також мешканці району, які хворіють на цукровий діабет, вдячні і районній владі, і керівництву об’єднаних територіальних громад за небайдужість до проблем жителів, хворих на цукровий діабет, які потребують постійної інсулінотерапії. Адже завдяки їх фінансовій підтримці хворі на цукровий діабет на даний час забезпечені препаратами інсуліну на 100%.
По другому питанню інформувала присутніх Шарко Алла Олексіївна, начальник відділу ведення Державного реєстру виборців апарату райдержадміністрації.
За її інформацією телекомунікаційна система включає 758 відділів в цілому по Україні, які об’єднані в єдину найбільшу і найзахищенішу в країні корпоративну комп’ютерну мережу.
Ведення Реєстру здійснюється в електронній формі. Програмні засоби телекомунікаційної системи дають можливість користувачам з числа працівників відділу мати доступ в режимі читання до всіх записів Реєстру та в режимі запису до відомостей про виборців, виборча адреса яких належить до території, на яку поширюється повноваження відділу.
Достовірність відомостей забезпечується наявністю у відділі документального підтвердження (від суб’єктів подання) підстав включення виборця до Реєстру чи внесення змін до персональних даних.
Відповідно до ст. 22 Закону України "Про Державний реєстр виборців" здійснюється щомісячне поновлення бази даних Реєстру на підставі відомостей, періодичного поновлення. До суб’єктів подання відомостей належать:
- Машівський районний сектор управління державної міграційної служби України в  Полтавській області;
- Машівський районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Суми);
- державна установа “Машівська виправна колонія (№9)”;
-  військова частина А-0312.
-  Машівський районний суд;
- територіальний центру соціального обслуговування (надання соціальних  послуг) Машівського району;
- органи реєстрації виконкомів  сільських та селищної  рад.
Відомості періодичного поновлення надходять до відділу в паперовому та електронному вигляді без затримок та на бланках встановленого зразка.
Згідно чинного законодавства, як усім нам відомо, на останню неділю жовтня  (25 жовтня) призначено місцеві вибори.
Згідно переліку територіальних громад, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 12 червня 2020 р. № 721-р на території Машівського району відбудуться вибори до двох громад Машівської (Машівська селищна рада, Селещинська,  Новотагамлицька, Абрамівська, Базилівщинська, Дмитрівська, Кошманівська, Сахнівщинська сільські ради — 8 рад, до яких входить 21 населений пункт, 69 % виборців району 9927 виборців) та Михайлівської (Михайлівська, Андріївська, Коновалівська, Кустолово-Суходільська, Малонехворощинська, Павлівська, Ряськівська  сільські ради — 7 рад, до яких входять 14 населених пунктів, 4445 виборців). Старицьківська сільська рада у кількості 5 населених пунктів (ВД № 530557 Старицьківка, Зоря, Олексіївка та ВД № 530558 Рубанівка, Сонячне) виявила бажання приєднатися до Коломацької громади  Полтавського району.
Тому, на території району залишається 25 звичайних та 1 спеціальна  виборча дільниця. Спеціальна виборча дільниця - державна установа “Машівська виправна колонія № 9” 133 виборці. Межі дільниць та місцезнаходження ДВК та приміщень для голосування затверджені постановою ЦВК від 25 червня 2020 року № 117 та діють на постійній основі.
Будь-які зміни в  межі дільниць,  місцезнаходження ДВК та приміщень для голосування вносяться через подання до ЦВК та внесення змін до відповідної постанови.
З 26 виборчих дільниць:
16 малих (до 500 виборців)
7 середніх (500-1500 виборців)
3 великі (1500-2500 Машівка, Селещина, Кошманівка).
Орієнтовна кількість виборців 14372 (№ 530557 — 197 виборців, № 530558 — 226 виборців). Для порівняння, на момент створення Реєстру на території району було бмайже 17000 виборців. (Зменшення на 12%)
Будь-яку інформацію, що стосується виборчого процесу можна знайти на офіційному сайті ЦВК.
Центральною Виборчою Комісією видано ряд нормативно-правових актів, що удосконалюють проведення виборчого процесу.
Так, значна кількість виборців скористалися можливістю зміни виборчої адреси, затвердженою Постановою ЦВК від 18 травня 2020 року № 88 “Про Порядок розгляду звернення виборця щодо зміни виборчої адреси відповідно до частини третьої статті 8 Закону України “Про Державний реєстр виборців”. До нашого відділу звернулося 109 виборців (деякі виборці скористалися електронним сервісом). Таку зміну можна було зробити до 10 вересня.
Службою розпорядника Державного реєстру виборців, у зв’язку з прийняттям Виборчого Кодексу 19.12.2019, було розроблено та протестовано електронні сервіси для виборців. В результаті чого, кожен виборець, за наявності власного ЕЦП може подати до ВВДРВ в електронному  вигляді, завітавши на сайт drv.gov.ua :
1. Звернення щодо включення до Реєстру
2. Звернення про внесення змін до ідентифікаційних персональних даних
3. Звернення щодо зміни виборчої адреси
4. Звернення про внесення змін до відомостей про постійну нездатність пересуватися самостійно
5. Звернення щодо неправильностей у Реєстрі стосовно іншої особи
6. Запит щодо змісту персональних даних
7. Запит щодо виборців за власною виборчою адресою
Для кожного виборця району, є можливість особисто звернутися до відділу ведення ДРВ та перевірити свої персональні дані для усунення неточностей  та помилок під час формування списків виборців.
Територіальні виборчі комісії 24 вересня закінчили приймати документи від кандидатів у депутати та на посаду сільського та селищного голів. До 2 жовтня до ВВ ДРВ від територіальних комісій надійдуть відомості про зареєстрованих у багатомандатних виборчих округах кандидатів у депутати сільської та селищної рад та будуть транспортовані до ЦВК.
Завдання та вказівки, що надходили від Центральної виборчої комісії, виконано своєчасно на що надані компетентні відповіді.
Зауважень від розпорядника Реєстру щодо даних видів робіт не надходило.
По третьому питанню інформувала присутніх Тищенко Мирослава Олегівна, виконувач обов’язків сільського голови Сахнівщинської сільської ради.
За її інформацією за роботою із зверненнями громадян у виконкомі Сахнівщинської сільської ради призначено секретаря виконавчого комітету Тищенко Мирославу Олегівну (розпорядження від 02.01.2020 № 02-05/05).
Розпорядженням сільського голови від 02.01.2020 року № 02-05/05 при Сахнівщинській сільській раді створено постійно діючу комісію з питань розгляду звернень громадян.
Засідання постійно діючої комісії з питань розгляду звернень громадян при Сахнівщинській сільській раді проводиться  щомісячно в останній четвер місяця. У наявності є 9 протоколів засідань даної комісії за 2020 рік.
З метою поліпшення умов реалізації конституційного права громадян на звернення до органів місцевого самоврядування посадових та службових осіб цих органів, удосконалення організації розгляду порушених у зверненнях питань по Сахнівщинській сільській раді затверджено графіки особистого прийому громадян на 2020 рік (рішення виконкому № 44 від 26.12.2019 року).
Згідно затвердженого графіку особистий прийом громадян сільський голова проводить першого та третього вівторка кожного місяця з 8:00 години до 12:00 години та кожну третю суботу місяця з 14:00 год. до 17:00 год.
Особистий прийом громадян секретар виконкому проводить щопонеділка, щосереди з 8:00 години до 12:00 години та кожна перша субота місяця з 14:00 год.  до 17:00 год. Щовівторка та щочетверга – день проведення нотаріальних дій з 8:30 год. до 11:30 год., з 14:00 до 16:30 год.
Розроблений та затверджений графік виїзних прийомів громадян в населених пунктах сільської ради, згідно якого щомісяця кожної третього понеділка проводиться виїзний прийом громадян в с. Петрівка з 8:00 год. до 10:00 год. і в селі Вовча Балка з 11:00 год. до 12:00 год. та щомісяця кожної другої середи в с. Григорівка з 9:00 год. до 10:00 год. і в с. Лизівка з 10:00 год. до 11:00 год.
За звітний період надійшло 45 звернень, всі з них на особистому прийомі, звернень до урядової гарячої лінії не було. 
Звернення надходили від ветеранів праці – 4, учасників бойових дій – 1, інвалідів І, ІІ, ІІІ груп – 2, працівника бюджетної сфери – 2, пенсіонерів – 7, одинокі матері – 3, безробітні – 13, учасники ліквідації наслідків ЧАЕС – 5, інші громадяни – 8.
Порушувались питання: аграрної політики та земельних відносин – 8 звернень; питання щодо транспорту і зв’язку - 5; соціального захисту - 19; благоустрою – 1; будівництво і містобудування – 3; освіта – 3, також  надійшло 6 звернень в яких порушувалися інші питання.
Найбільш поширеним питанням звернень громадян є питання аграрної політики, надання матеріальної допомоги на лікування, соціального захисту.
Кожне звернення громадян розглянуто. Більша частина яких задоволено, заявникам надані ґрунтовні роз’яснення, надана допомога у вирішенні питання, що порушуються у зверненні. На письмові звернення надані письмові  відповіді.

Наверх ↑