ЩОТИЖНЕВА АПАРАТНА НАРАДА

Версія для друкуВерсія для друку

06 липня 2020 року в залі засідань районної державної адміністрації відбулася щотижнева нарада у голови райдержадміністрації. Нараду проводила голова райдержадміністрації Карацюпа Андрій Олексійович.

В ході проведення наради розглянуто 3 питання:

  1. Про надання соціальної підтримки в умовах карантину найбільш вразливим категоріям населення.

  2. Про питання дії Закону України від 21.09.2010 року № 2536-ІV «Про Державний реєстр виборців.

  3. Про роботу комунального некомерційного підприємства «Машівська центральна районна лікарня» Машівської районної ради Полтавської області із зверненнями громадян.

По першому питанню інформувала присутніх начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Фисуненко Ірина Валентинівна. За її інформацією під час карантину держава спростила механізм отримання субсидій управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації призначено субсидію на наступний період без звернень громадян 1783 домогосподарствам району. Також, забезпечено реалізацію антикризової програми Уряду щодо запровадження на період дії карантину та один місяць після його відміни нового виду допомоги на дітей віком до 10 років фізичним особам-підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування та належать до 1 та 2 групи платників єдиного податку. Допомога надається у розмірі прожиткового мінімуму, встановленого для дітей відповідних вікових груп станом на 1 січня 2020 року та становить: на дітей віком до 6 років -1779 грн.; на дітей віком від 6 до 10 років – 2218 грн. Загальна кількість осіб, які звернулися із заявами щодо призначення допомоги на дітей ФОП станом на 01.07.2020 року -23 особи, призначено 22 особам,1-відмовлено.З 01.05.2020 року по 30.06.2020 року допомогу виплачено на загальну суму 86617,00 грн.

Фізичні особи-підприємці, які мають право на призначення такої допомоги, але її не отримують можуть звернутися за її призначенням. Допомоги призначається з місяця звернення одному з батьків (опікуну) ,з яким постійно проживає дитина на кожну дитину до досягнення нею 10 річного віку та виплачується протягом дії карантину та один місяць після його відміни.

Враховуючи продовження терміну проведення карантинних заходів до 31 липня поточного року, органами соціального захисту населення забезпечено процес автоматичного продовження державних соціальних допомог тим громадянам, у яких закінчився термін виплати в період дії карантину.

В умовах оголошеного карантину соціальну послугу «догляд вдома» продовжують отримувати 257 чоловік, з них- 225 чоловік-особи похилого віку, 58 – особи з інвалідністю. Одинадцять чоловік з числа осіб похилого віку та осіб з інвалідністю отримують послугу «паліативний догляд». Надання послуги «догляд вдома» та «паліативний догляд» забезпечують 29 соціальних робітників.

Станом на 01.07.2020 року додатково взято на обслуговування у відділення допомоги вдома 7 чоловік, з категорії «особи похилого віку». У квітні місяці 2020 року 538 громадянам, які проживають на території  6 сільських рад району, які не ввійшли до складу ОТГ та 3 старостинських округів Машівського району , надано продуктові набори від Національної мережі продуктових магазинів АТБ, з них-250 громадянам, які  отримують  соціальні послуги «догляд вдома» та «паліативний догляд» у відділенні терцентру, 38 продуктових наборів надано особам з інвалідністю 1 групи та 250 продуктових наборів надано одиноким особам та особам , які одиноко проживають серед громадян віком понад 80 років. У травні 2020 року  за благодійні кошти, які надано нафтогазовою компанією, придбано додатково 171 продуктовий набір, які отримали  громадяни  віком понад 80 років, які залишились  не охоплені при наданні продуктових наборів раніше. Протягом періоду карантину, 3 громадянам, з числа осіб з інвалідністю, три рази на тиждень, надається послуга «соціальне таксі» для проведення процедури «гемодіалізу» в Полтавській обласній клінічній лікарні.

З метою підтримки сімей, які перебувають в складних життєвих обставинах, за спонсорські кошти закуплено 40 продуктових наборів, які вручено працівниками центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді багатодітним сім’ям, які опинилися у складних життєвих обставинах.

По другому питанню проінформувала начальник відділу ведення Державного реєстру виборців апарату райдержадміністрації Шарко Алла Олексіївна. За її інформацією Державний реєстр виборців – автоматизована інформаційно-телекомунікаційна система, яка містить персональні дані всіх виборців України та призначена для зберігання, обробки цих відомостей та користування ними відповідно до Закону України "Про Державний реєстр виборців".

Телекомунікаційна система включає 758 відділів в цілому по Україні, які об’єднані в єдину найбільшу і найзахищенішу в країні корпоративну комп’ютерну мережу.

Достовірність відомостей забезпечується наявністю у відділі документального підтвердження (від суб’єктів подання) підстав включення виборця до Реєстру чи внесення змін до персональних даних.        

Відповідно до ст. 22 Закону України "Про Державний реєстр виборців" здійснюється щомісячне поновлення бази даних Реєстру на підставі відомостей, періодичного поновлення.

Відомості періодичного поновлення надходять до відділу в паперовому та електронному вигляді без затримок та на бланках встановленого разка.

Згідно чинного законодавства, на останню неділю жовтня (25 жовтня) плануються місцеві вибори. Зараз йде підготовка до майбутнього виборчого процесу, який розпочнеться за 90 днів до дня виборів (27 липня).

Згідно переліку територіальних громад, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 12 червня 2020 р. № 721-р на території Машівського району відбудуться вибори до двох громад Машівської (Машівська селищна рада, Селещинська, Новотагамлицька, Абрамівська, Базилівщинська, Дмитрівська, Кошманівська, Сахнівщинська сільські ради — 8 рад, до яких входить 21 населений пункт, 69 % виборців району) та Михайлівської (Михайлівська, Андріївська, Коновалівська, Кустолово-Суходільська, Малонехворощинська, Павлівська, Ряськівська  сільські ради — 7 рад, до яких входять 14 населених пунктів). Старицьківська сільська рада у кількості 5 населених пунктів (ВД № 530557 Старицьківка, Зоря, Олексіївка та ВД № 530558 Рубанівка, Сонячне) виявила бажання приєднатися до Коломацької громади  Полтавського району.

Тому, на території району залишається 25 звичайних та 1 спеціальна  виборча дільниця. Спеціальна виборча дільниця - державна установа “Машівська виправна колонія № 9” 133 виборці. Межі дільниць та місцезнаходження ДВК та приміщень для голосування затверджені постановою ЦВК від 25 червня 2020 року № 117 та діють на постійній основі.

Будь-які зміни в  межі дільниць,  місцезнаходження ДВК та приміщень для голосування вносяться через подання до ЦВК та внесення змін до відповідної постанови.

З 26 виборчих дільниць:

16 малих (до 500 виборців)

7 середніх (500-1500 виборців)

3 великі (1500-2500 Машівка, Селещина, Кошманівка).

Орієнтовна кількість виборців 14950 (№ 530557 — 197 виборців, № 530558 — 226 виборців). Для порівняння, на момент створення Реєстру на території району було бмайже 17000 виборців. (Зменшення на 12%)

Будь-яку інформацію, що стосується виборчого процесу можна знайти на офіційному сайті ЦВК.

У зв’язку з внесенням змін до статті 22 Закону України "Про Державний реєстр виборців" та прийняттям Постанови Центральної виборчої комісії  від 2 червня 2020 року № 98 “Про внесення змін до Постанови ЦВК  від 13 січня 2011 року № 6 ”, з 1-го липня 2020 року з'явилися нові відомості періодичного поновлення, що стосуються органів ДМС:

1) 3.7 Виповнилось 18 років. (ДМС подає відомості про осіб, яким протягом наступного місяця виповниться 18 років та яким оформлено паспорт громадянина України);

2) 3.8 Оформлено паспорт вперше після 18 років. (ДМС подає відомості про виборців, яким протягом попереднього місяця оформлено паспорт громадянина України вперше після досягнення 18-річного віку).

Що стосується органів суду:

6.3 Продовження строку недієздатності. (суд подає відомості про осіб, стосовно яких протягом попереднього місяця було прийнято рішення про продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною, із зазначенням цього строку).

Подання даних відомостей суттєво зменшує виникнення “випадання 18-річних осіб”, що повинні бути внесені до Реєстру.

Службою розпорядника Державного реєстру виборців, у зв’язку з прийняттям Виборчого Кодексу 19.12.2019, було розроблено та протестовано електронні сервіси для виборців. В результаті чого, кожен виборець, за наявності власного ЕЦП може подати до ВВДРВ в електронному  вигляді, завітавши на сайт drv.gov.ua :

1. Звернення щодо включення до Реєстру

2. Звернення про внесення змін до ідентифікаційних персональних даних

3. Звернення щодо зміни виборчої адреси

4. Звернення про внесення змін до відомостей про постійну нездатність пересуватися самостійно

5. Звернення щодо неправильностей у Реєстрі стосовно іншої особи

6. Запит щодо змісту персональних даних

7. Запит щодо виборців за власною виборчою адресою

Для кожного виборця району, є можливість особисто звернутися до відділу ведення ДРВ та перевірити свої персональні дані для усунення неточностей  та помилок під час формування списків виборців.

По третьому питанню інформував тимчасово виконувач обов’язків головного лікаря комунального некомерційного підприємства Центральна районна лікарня» Машівської районної ради Полтавської області Краєвський Герман Михайлович. За його інформацією для поліпшення роботи зі зверненнями громадян та організації особистого прийому видані накази від 31.01.2020 року № 127 « Про Порядок організації та проведення особистого  прийомів громадян головним лікарем Комунального некомерційного підприємства «Машівська центральна районна лікарня» Машівської районної ради Полтавської області та його заступниками», від 02.02.2020 року № 128/1 Про виконання розпорядження голови облдержадміністрації від 22.02.2008 року № 61 “Про заходи з організації виконання наказу Президента України від 07.02.2008 р. №109/2008», від 02.02.2020 року № 130/1 Про виконання в Машівському районі Указу Президента України від 07.02.2008 року №109/2008 “Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування “ та наказу  ГУОЗ  від 27.01.2011 року № 68, від 02.02.2020 року №131/1 «Про роботу адміністрації  Комунального некомерційного підприємства «Машівська центральна районна лікарня» Машівської районної ради Полтавської області з зверненнями, скаргами і заявами громадян району», від 02.02.2020 року №132/1 «Про роботу адміністрації центральної районної лікарні з зверненнями, скаргами і заявами  громадян району».

Забезпечено використання Класифікатора звернень громадян, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 року №858.

Журнал реєстрації письмових звернень громадян до КНП «Машівська ЦРЛ» МРР ПО ведеться відповідно до Інструкції з діловодства та зверненнями громадян. Звернення громадян реєструються у відповідних журналах особистого прийому громадян головним лікарем та його заступниками. Звернення класифікуються згідно Класифікатора.

Функціонує «гаряча лінія», заведено журнал реєстрації звернень на «гарячу» телефонну лінію.

Щомісячно у місцевій газеті «Промінь» публікується інформація про  роботу «гарячої» телефонної лінії КНП « МЦРЛ» МРР ПО.

Щоквартально питання роботи зі зверненнями громадян заслуховується на апаратних нарадах та проводиться аналіз згідно затверджених форм.

Згідно рішення сесії районної ради від 11.10.2018 року Машівська центральна районна лікарня перейменована у Комунальне некомерційне підприємство «Машівська центральна районна лікарня» Машівської районної ради Полтавської області.

25.01.2020 року проведено Медичну раду за підсумками роботи КНП «Машівська центральна районна лікарня» МРРПО за 2019 рік де було заслухано питання звернення громадян (доповідач лікар організатор (Правосудько Л.В.)

Визначені та затверджені прийомні дні головного лікаря КНП «Машівська центральна районна лікарня» МРР ПО : перший і другий вівторок щомісяця з 8.00 до 12.00 год., в неробочий час з 17.00 до 18.00 год., третя субота щомісяця з 8.00 до 10.00 год.

Заступники головного лікаря :

Чмихун Л.А. – перша і третя середа з 8.00 до 12.00 год.

Потоцька О.І. – другий і четвертий понеділок з 8.00 до 12.00 год.

При КНП «Машівська ЦРЛ» МРРПО та по відділеннях оформлені інформаційні дошки з наявними графіками особистого прийому громадян адміністрацією КНП «Машівська ЦРЛ» , керівництвом райдержадміністрації, графік особистого прийому громадян керівництвом Міністерства охорони здоров’я України, графік особистого та виїзного прийому громадян керівництвом Департаменту, графіки телефонних «гарячих ліній» ДОЗ та МОЗ, телефону урядової «гарячої лінії» та графік роботи постійно діючих прямих телефонних ліній в органах виконавчої влади Полтавської облдержадміністрації. Особистий прийом громадян головним лікарем та заступниками головного лікаря здійснюється згідно затвердженого графіку.

За перше півріччя 2020 року головним лікарем прийнято 16 осіб, заступниками – 9 осіб.

Основні питання по яких звертаються громадяни:  

  • про надання медичної допомоги;

  • питання про підготовку кадрів;

  • про пільги медичним працівникам;

  • будівництво та капітальний ремонт;

  • санаторно-курортне лікування;

  • направлення на  ЛКК, МСЕК;

  • проходження інтернатури.

Всі звернення реєструються, вивчаються які причини викликають звернення і вживаються необхідні заходи до усунення недоліків.

Наверх ↑