РОЗ'ЯСНЕННЯ

Версія для друкуВерсія для друку

8 квітня Кабінет Міністрів України знову уточнив перелік об'єктів, які можуть працювати під час карантину, а також категорії громадян віком 60 років і більше, які не підлягають самоізоляції.

Так, постановою КМУ від 08.04.2020 р. № 262 передбачено, що заборона на ведення дільності під час карантину не поширюється на роботу суб’єктів господарювання з:

  • надання послуг хімчистки,

  • поштової та кур’єрської діяльності,

  • будівельних робіт,

  • робіт із збирання і заготівлі відходів діяльності

Увага! Правку щодо дозволу роботи магазинів будматеріалів прибрали з Постанови №262. Про це свідчить опублікований її варіант. Тож цей вид діяльності й далі під забороною.

Також виключено уточнення, що засобами зв’язку та телекомунікацій (в тому числі мобільними телефонами, смартфонами, планшетами, ноутбуками та іншими товарами, що відтворюють та передають інформацію) можна торгувати лише в спеціалізованих магазинах, які обов’язково повинні мати прямі контракти з операторами зв’язку.

Крім того, уточнено, що особами, які потребують самоізоляції, є, зокрема, особи, які досягли 60-річного віку, крім осіб, на яких поширюється дія Закону “Про запобігання корупції”, військовослужбовців та працівників Збройних Сил, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів, а також осіб, які здійснюють заходи, пов’язані з недопущенням поширення COVID-19, забезпечують діяльність підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, які:

  • провадять діяльність та надають послуги в галузях енергетики, хімічної, нафтохімічної, машинобудівної промисловості, гірничо-металургійної галузі, галузях транспорту, інформаційно-комунікаційних технологій, електронних комунікацій, у банківському та фінансовому секторах, галузі оборонної промисловості;

  • мають безперервний промисловий цикл;

  • надають послуги у сферах життєзабезпечення населення, зокрема у сферах централізованого водопостачання, водовідведення, постачання електричної енергії і газу, виробництва продуктів харчування, сільського господарства, охорони здоров’я;

  • є комунальними, аварійними та рятувальними службами, службами екстреної допомоги населенню;

  • включені до переліку підприємств, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави;

Також постановою затверджено Порядок проведення обов’язкової госпіталізації осіб, які здійснюють перетин державного кордону, до обсерваторів (ізоляторів).

Наверх ↑