ПОПЕРЕДЖЕННЯ ПОШИРЕННЮ КОРОНАВІРУСУ

Сьогодні 27.02.2020 відбулося позачергове засідання місцевої комісії з питань ТЕБ та НС на якій розглянуто питання попередження поширенню коронавірусу та вжиття першочергових заходів у разі ускладнення епідситуації в районі.

Головний лікар Машівського центру первиної медико санітарної допомоги Світлана Явтушенко та головний лікар КНП «Машівська ЦРЛ» Герман Краєвський  відзначили, що медичні працівники підготовлені з питань надання медичної допомоги у разі поступлення пацієнтів з підозрою на інфікування корона вірусом, але медичними препаратами, захисними медичними костюмами, дезінфікуючими засобами забезпечені частково.
Представник Машівського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області провів роз’яснювальну роботу щодо запобіганню поширенню коронавірусу, а також рекомендував утриматись від відвідування місць з масовим скупченням людей.
Також головою райдержадміністрації Андрієм Карацюпою та членами комісії ТЕБ та НС відвідано КНП «Машівська ЦРЛ» з метою вивчення стану готовності лікарні на випадок поступлення пацієнтів з підозрою на інфікування коронавірусом. Спільно із головним лікарем Германом Краєвським та заступником головного лікаря Любов Чмихун голова райдержадміністрації оглянули палату, яка буде задіяна в разі необхідності огляду пацієнтів з підозрою на коронавірус.
В ході комісії голова райдержадміністрації наголосив – «Потрібно максимально розповсюджувати буклети, листівки, плакати щодо профілактики коронавірусу».
Тимчасові рекомендації для підприємств та роботодавців щодо реагування на COVID-19:
• працівники із симптомами гострих респіраторних захворювань мають повідомити свого керівника та залишатися вдома.
• якщо на роботу вийшла людина з гострим респіраторним захворюванням, її слід відокремити від інших працівників та негайно направити додому.
• варто регулярно проводити прибирання на робочому місці: очищати поверхні, стільниці та дверні ручки відповідними засобами для чищення.
• працівники мають обробляти руки дезінфекційними спиртовмісними засобами або мити руки з милом не менше 20 секунд.
• при плануванні відряджень варто зважати на ризики, пов’язані з розповсюдженням вірусу, виявляти підвищену пильність та уточнювати актуальну епідемічну ситуацію в регіоні відвідування.
Для профілактики захворювання слід дотримуватись стандартних рекомендацій:
• часто мийте руки або обробляйте дезінфікуючими засобами;
• не контактуйте з людьми з ознаками респіраторних захворювань;
• під час кашлю та чхання прикривайте рот і ніс паперовою хустинкою, уникайте тісного контакту з усіма, хто має гарячку та кашель;
• якщо маєте підвищену температуру тіла, кашель й утруднене дихання, якнайшвидше зверніться до лікаря та повідомте йому  про попередню історію подорожей;
• не споживайте сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження.