ПОПЕРЕДЖЕННЯ НАСИЛЬСТВА В СІМ’Ї

Насильство в сім’ї є однією з найбільш розповсюджених форм порушення прав людини. У більшості випадків протиправні дії проти когось із членів родини супроводжуються актами агресії, приниженням та жорстокою поведінкою. Подібні дії з боку насильника приводять до негативного впливу на фізичний, психічний та соціальний стан здоров’я постраждалої особи чи кількох осіб, членів цієї родини.

Як правило, найбільше страждають від сімейного насильства жінки та діти, для яких ситуації насильства в сім’ї є надзвичайно психотравматичними та мають серйозні наслідки як для соматичного, так і для психічного здоров’я.

Машівським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з Машівським районним сектору з питань пробації Північно-Східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації для умовно засуджених осіб молодіжного віку було проведено бесіду на тему « Попередження насильства в сім’ї ». Мета бесіди « Виховати у майбутніх батьків почуття поваги до дітей, в тому числі й людей різного віку ». Таким чином, це забезпечить зменшення домашнього насильства у майбутньому і його повне викорінення. Присутнім розповіли про кримінальну відповідальність за скоєння насилля в сім’ї, обговорено види насильства та причини його вчинення. Також наводились приклади конструктивного вирішення конфліктів та методи подолання агресії. По закінченню бесіди всім присутнім були роздані буклети.
   Безумовно, подолання такого негативного явища як насильство  можливе лише за умови об'єднання зусиль  державних органів та установ, і громадських організацій, і кожного громадянина. Кожен з нас має сказати "Ні!" насиллю у власній родині. Адже сім'я - це саме те місце, яке має бути світлим затишком, острівцем безпеки і комфорту у нашому досить бурхливому світі. Місцем, де тебе розуміють і поважають, де можна нікого не боятися і почуватися вільно кожному: і маленькій людині, і дорослому, і особі літнього віку. Захистіть себе, і цим ви зробите перший крок до захисту інших!