ЛЕГАЛІЗАЦІЯ ЗАЙНЯТОСТІ НАСЕЛЕННЯ

08.02.2018 року в приміщенні Машівської РДА було проведено семінар  з фізичними особами - суб”єктами господарської діяльності району з питань легалізації зайнятості населення та детінізації доходів громадян.

Семінар провели:

-    Живодьор Роман Євгенійович – заступник голови райдержадміністрації, заступник  голови районної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення.

-     Сливка Вадим Михайлович    –       головний спеціаліст фінансово-економічного відділу Карлівського об”єднаного управління Пенсійного Фонду України Полтавської області, секретар робочої групи.

Участь в семінарі взяли 11 фізичних осіб – суб”єктів господарської діяльності та члени робочої групи з питань  легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення.

Присутніх було ознайомлено, що згідно розпорядження Голови районної державної адміністрації від 02.03.2016 року № 42 в районі створено робочу групу з питань легалізації виплати заробітної плати в повноваження якої входить обстеження робочих місць суб’єктів господарської діяльності на предмет офіційного (легального) оформлення найманих працюючих.

В ході семінару доповідачі порушили ряд питань:

-нарахування заробітної плати найманим працівникам на рівні не нижчому за законодавчо встановлений мінімум 3723 грн., порядок подання звітності та сплати податків і зборів із сум нарахованого заробітку;

-переваги легального працевлаштування та порядок оформлення найманих працюючих;

-відповідальність роботодавців за нелегальне використання найманої праці та видачу заробітної плати в конвертах.

Присутні фізичні особи – суб”єкти господарської діяльності задавали питання, щодо отриманої інформації, а  члени робочої групи надали змістовні відповіді.