«КРУГЛИЙ» СТІЛ ЗА УЧАСТІ НАРОДНОГО ДЕПУТАТА УКРАЇНИ АРТЕМА ВІТКА

05.04.2019 в Машівській районній державній адміністрації відбувся «круглий» стіл за участі народного депутата України Артема Вітка. В заході взяли участь голова Машівської районної державної адміністрації Юлія Середа, голова Машівської районної ради Катерина Ткаченко, голова Абрамівської сільської ради Леонід Морозов, голова Дмитрівської сільської ради Андрій Порохня, представники Машівської, Михайлівської громади, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, громадські активісти.

Основним питанням, що обговорювалося під час зустрічі стало питання ремонту та відновлення доріг в Машівському районі, як зазначила Юлія Костянтинівна всі дороги, що є в районі зараз передані до обласного підпорядкування, тому виділяти кошти з місцевого бюджету не має можливості, а народний депутат України Артем Вітко наголосив, що всі ми сплачуємо податки та маємо вимагати якісної інфраструктури. Так з кожного літру бензину, з кожної сплаченої гривні в магазині, закладені податки саме на утримання доріг, та повідомив, що цьогоріч з державного бюджету України на ремонт автошляхів району виділено 16 млн. гривень. Що є незначною сумою, адже відновленню та ремонту підлягає значно більше автодоріг сказав А.Вітко. Тому виділили першочергові об’єкти на які будуть спрямовуватися кошти, а саме: ремонт мосту в Селещині; дорога Мала Нехвороща – Ряське; Михайлівка – Павлівка; Машівка – Карлівка (від дороги Київ-Харків до межі Карлівського району); Селещина – Тимченківка.
Під час зустрічі гостро звучало питання відсутності співпраці підприємств нафтогазового комплексу (які спричиняють руйнування доріг) з місцевими громадами. Народний депутат поставив на особистий контроль звернення Леоніда Морозова та пообіцяв доповісти громаді Абрамівки, стосовно ремонту дороги Машівка – Абрамівка, яка як повідомив сільський голова повністю зруйнована, що може спричинити порушення Конституційні права громадян на освіту та лікування, через неможливість під’зду шкільного автобусу та проїзду швидкої допомоги, а обіцяні кошти на відновлення дороги нафтогазове підприємство й досі не виділило.
Під час зустрічі прозвучали й інші питання, так народний депутат відповів, що підтримує законопроект депутата Юрія Дерев’янка, щодо 10% оподаткування “євроблях», підтримав законодавчо унормувати пропозиції голови РДА щодо внесення змін до нормативних актів, які регулюють питання постачання газу бюджетним установам, щоб вони не були заручниками невчасного доведення лімітів постачальникам газу, стану повірки газових лічильників монополістом ПАТ «Полтавагаз» та співпраці з нафтогазовими підприємствами району. Наприкінці зустрічі Артем Вітко повідомив, що жителі області мають споживати газ , який видобувається з їхньої землі по пільговій ціні - 2.26 грн., про що він підготує відповідний законопроект, та закликав голову райдержадміністрації підготувати кандидатури від району до новоствореного громадського комітету «Не дамо вкрасти!»