ХТО ДОПОМОЖЕ, ЯКЩО У ДИТИНИ КОНФЛІКТ ІЗ ЗАКОНОМ?

З метою реалізації загальнонаціонального правопросвітницького проекту Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО!» 02 лютого у приміщенні Машівської районної державної адміністрації відбулася нарада, тема якої – «Профілактика правопорушень та злочинності серед неповнолітніх і молоді».

На нараді були присутні перший заступник голови Машівської районної державної адміністрації Віталій Човновий, начальник Машівського районного сектору з питань пробації Сніжана Орищенко та персонал сектору, начальник Машівського бюро правової допомоги Максим Дворовенко, директор районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Юлія Скриль та працівники даної служби, інспектор ювенальної превенції Ірина Явтушенко, головний спеціаліст відділу освіти, сім’ї, дітей та молоді Алла Ковальова.

В ході наради були обговорені наступні питання: визначення та координація заходів індивідуальної профілактики та соціально-виховної роботи з неповнолітніми, які перебувають у конфлікті з законом, аналіз вчинення рецидиву та повторних злочинів неповнолітніми, комплексний підхід та взаємодія під час реабілітації неповнолітніх, які опинились в конфлікті з законом;  забезпечення захисту прав і законних інтересів дітей, які засудженні до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі; запобігання та протидію домашньому насильству; порядок отримання безоплатної правової допомоги сім’ям, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Як підсумок, учасники заходу домовилися про проведення спільних заходів із правової освіти, спрямованих на підвищення правової свідомості неповнолітніх, запобігання вчиненню ними правопорушень та реалізацію ними права на безоплатну правову допомогу.

Не було залишено без уваги й загальнонаціональний проект «Я МАЮ ПРАВО!», який реалізується Міністерством юстиції по всій Україні у співпраці з системою надання безоплатної правової допомоги. Метою проекту є формування нової правової свідомості шляхом інформування громадян про їхні права та надання механізмів щодо їх захисту.