АПАРАТНА НАРАДА ПІД КЕРІВНИЦТВОМ ГОЛОВИ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Версія для друкуВерсія для друку

17 лютого 2020 року в залі засідань районної державної адміністрації відбулася щотижнева нарада у голови райдержадміністрації. Нараду проводив голова райдержадміністрації Карацюпа Андрій Олексійович.

         В ході проведення наради розглянуто 2 питання:
1. Про стан виконання доручення Прем’єр-міністра України від 11.12.2019 року № 44205/1/1-19 стосовно проведення планових заходів державного нагляду (контролю) за додержанням вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки закладів, установ та організацій з масовим перебуванням людей.
2. Про здійснення заходів з санаторно-курортного лікування, психологічної, соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції.
    По першому питанню інформував присутніх начальник Машівського районного сектору Головного управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Полтавській області Плахтій Віталій Миколайович. За його інформацією проведені позапланові перевірки в закладах, установах та організаціях з масовим перебуванням людей, а саме: 10 навчальних закладів району та Комунальне некомерційне підприємство «Машівська центральна районна лікарня» Машівської районної ради Полтавської області. В ході проведення перевірки виявлено ряд порушень вимог пожежної та техногенної безпеки.
Одночасно, з метою попередження виникнення пожеж та надзвичайних ситуацій, а також безпечної життєдіяльності людей під час перебування у вищезазначених закладах, співробітниками ДСНС проводилася профілактично - роз`яснювальна робота.
З обслуговуючим персоналом проведено інструктажі щодо попередження виникнення надзвичайних подій, у тому числі пожеж.
У зв’язку з вищевикладеним, Машівський районний сектор  ГУ ДСНС України у Полтавській області просить сектор освіти Машівської районної державної адміністрації та Комунальне некомерційне підприємство «Машівська центральна районна лікарня» Машівської районної ради Полтавської області вжити вичерпних заходів щодо приведення підконтрольних об’єктів у належний протипожежний стан.  В установленому порядку вирішити питання щодо фінансування протипожежних заходів у 2020 році на  підпорядкованих Вам об’єктах.
Співдоповідачі завідувач сектору освіти райдержадміністрації Сергієнко Євген Володимирович та головний лікар Комунального некомерційного підприємства «Машівська центральна районна лікарня» Машівської районної ради Полтавської області Краєвський Герман Михайлович повідомили, що протягом 2020 року заплановано проведення ряду заходів спрямованих на поліпшення пожежної безпеки закладів освіти та охорони  здоров’я, а також виділення коштів для встановлення автоматичної пожежної сигналізації.
По другому питання інформувала начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Фисуненко Ірина Валентинівна.
За її інформацією  до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги  на теперішній час по Машівському району внесено інформацію про 215 осіб  учасників бойових дій з числа  учасників  АТО/ООС, в тому числі 4 особи з інвалідністю внаслідок  війни.
Кожному учаснику бойових дій Закон України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” гарантує право на безоплатне санаторно-курортне лікування. При цьому механізм забезпечення цією пільгою саме учасників АТО/ООС визначено Порядком використання коштів, передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 31.03.2015 № 200.
   Відповідно до вимог цього документа, для одержання путівки потрібно обов’язково перебувати на обліку в органах соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання. У свою чергу органи соціального захисту населення забезпечують безоплатними путівками до санаторно-курортних закладів згідно з медичними рекомендаціями, в порядку черговості та в міру надходження путівок.
З державного бюджету на санаторне-курортне лікування постраждалих учасників Революції Гідності та учасників антитерористичної операції  в минулому році було виділено 52444,82 грн.
У 2019 році  санаторно-курортним лікуванням було забезпечено 6 учасників бойових дій учасників АТО/ООС та укладено 6 договорів на суму 52416,00  грн, з таким санаторіями:
-ДП «Південь-Курорт-Сервіс» санаторій «Орізонт» -  4 договори на суму 34920 грн;
ТОВ «Санаторій «Псьол» - 2 договори на суму 17496,00 грн.
Гранична вартість путівки у 2019 становила 8760,00 грн.
Станом на 01.02.2020 року до управління соціального захисту звернулося 5 учасників АТО/ООС для вибору санаторію для проходження санаторно-курортного лікування.
Гранична вартість путівки у 2020 становить 11988,00 грн., що  на 3228,00 грн. перевищує граничну вартість путівки минулого року.
         Також, на виконання районної Комплексної програми соціального  захисту осіб з особовими потребами, ветеранів війни, учасників антитерористичної операції на 2013-2020 роки за напрямом «Організація відпочинку (з наданням оздоровчих послуг) військовослужбовців Збройних Сил України, в тому числі мобілізованих до Збройних сил України в період з 2014 року, які проходили службу в районах проведення антитерористичної операції в Донецькій та Луганській областях, військовослужбовців учасників антитерористичної операції, що проходили та проходять службу в Машівському РВК та В/Ч А0312, осіб які у складі добровольчих батальйонів брали участь антитерористичній операції та членів їх сімей (дружини (чоловіка), неповнолітніх дітей), що зареєстровані або фактично проживають в Машівському районі» з районного бюджету в 2019 році  виділено 50 тис. грн. За медичними показниками  Машівським районним центром соціальних служб для сім’ї,дітей та молоді закуплено 7 путівок  в санаторій МРЦ МВС України “Миргород» для 3 військовослужбовців та 4 членів сім’ї, які виявили бажання оздоровитися. Путівки придбано на загальну суму – 43200 грн.
За напрямом програми  «Організація санаторно-курортного оздоровлення членів сімей загиблих ветеранів війни та осіб з інвалідністю внаслідок війни з числа учасників антитерористичної операції, операції об’єднаних сил, учасників-добровольців антитерористичної операції, статус яким встановлено Комісією з визнання та встановлення статусу учасника - добровольця антитерористичної операції обласної державної адміністрації»     з обласного бюджету виділено 78 тис. гривень. З цих коштів придбано 1 путівку для особи з інвалідністю внаслідок війни з числа учасників антитерористичної операції в санаторій «Полтава»  ПрАТ «Миргородкурорт» на суму 12780 грн.  6 осіб (1 член сім'ї загиблого воїна-інтернаціоналіста та 2 члени сім’ї загиблого  учасника АТО та 3 особи з інвалідністю внаслідок війни з числа учасників АТО, ООС)  написали відмови від санаторно-курортного оздоровлення.
     За напрямом «Заходи із психологічної реабілітації постраждалим учасникам Революції  Гідності та учасникам антитерористичної операції» для Машівського району на 2019 рік  затверджено кошторисні призначення в сумі  21996,00 грн. В 2019 року заходами із психологічної реабілітації учасників Революції Гідності та учасників АТО  скористалося  2 учасника бойових дій учасника АТО в ДП «Південь-Курорт-Сервіс» санаторій «Орізонт» м.Сергіївка Одеської області.
  Станом на 01.02.2020 року подано 4 заяви на проходження психологічної реабілітації.
В  2019 році виявили бажання пройти професійну адаптацію 3 учасники АТО/ООС за професією водій автотранспортних засобів категорії «В»,»Д»,«С», «Е». Згідно паспорту бюджетної програми  «Заходи соціальної та професійної адаптації учасників АТО/ООС (крім військовослужбовців, звільнених у запас або у відставку)» в 2019 році на реалізацію даної програми було передбачено  кошти в сумі  17686 грн. ,використано 13935 грн. Навчання проводилось в  Полтавському навчальному центрі Полтавської обласної організації ТСО України (1 особа), в Карлівському ПП  «Автомобільна школа «Віраж»  (1 особа) та Карлівській автошколі ТСО України (1 особа).
Згідно паспорту бюджетної програми КПКВК 1501040 в 2020 році на реалізацію даної програми передбачено кошти в сумі 19,6 тис.грн.
Станом на 01.02.2020 року управлінням соціального захисту населення прийнято 1 заяву від учасника АТО/ООС,який виявив бажання пройти професійну адаптації за професією «Водій автотранспортних засобів категорії «СЕ». На даний час проводиться роз’яснювальна та консультаційна робота серед учасників АТО/ООС,постраждалих учасників Революції Гідності та осіб,які здійснювали заходи із забезхпечення національної безпеки і оборони,відсічі і стримування агресії  Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях щодо отримання професійної адаптації.
Забезпечення  соціальних гарантій  учасникам АТО/ООС є одним з пріоритетних напрямків роботи управління  соціального захисту населення районної державної адміністрації.

Наверх ↑