АПАРАТНА НАРАДА

Версія для друкуВерсія для друку

16 вересня 2019 року в залі засідань районної державної адміністрації відбулася щотижнева нарада у голови райдержадміністрації. Нараду проводила голова райдержадміністрації Середа Юлія Костянтинівна.

         В ході проведення наради розглянуто 3 питання:

1.     Здійснення заходів із психологічної, соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції.

2.     Про підсумки проведення аудиту земель сільськогосподарського призначення.

3.     Про роботу із зверненнями громадян у виконкомі Базилівщинської сільської ради.

         По першому питанню інформувала присутніх начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Фисуненко Ірина Валентинівна. За її інформацією, в  2019 році виявили бажання пройти професійну адаптацію 3 учасники АТО/ООС за професією водій автотранспортних засобів категорії «В»,»Д»,«С», «Е».Згідно паспорту бюджетної програми  «Заходи соціальної та професійної адаптації учасників АТО/ООС (крім військовослужбовців, звільнених у запас або у відставку)» в 2019 році на реалізацію даної програми було передбачено  кошти в сумі  17686 грн. ,використано 13935 грн.

        Організація санаторно-курортного лікування учасників АТО/ООС здійснюється відповідно до  «Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях санаторно-курортним лікуванням»,затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31.03.2015 року № 200 (зі змінами).

Станом на 10.09.2019 року  на обліку на санаторно-курортне лікування перебуває 12 учасників бойових дій з числа  учасників АТО/ООС.

В 2019 року з державного бюджету на санаторне-курортне лікування постраждалих учасників Революції Гідності та учасників антитерористичної операції було виділено кошти в сумі 52444,82 грн.

Станом на 10.09.2019 року  санаторно-курортним лікуванням було забезпечено 5 учасників бойових дій  з числа учасників АТО/ООС та укладено 5 договорів на суму 43686,00  грн., з таким санаторіями:

-ДП «Південь-Курорт-Сервіс» санаторій «Орізонт» -  3 договори на суму 26190,00 грн.,

-Товариство з обмеженою відповідальністю "Санаторій "Псьол" –  2 договори на суму 17496,00 грн.

Гранична вартість путівки в 2019 році становить 8760,00 грн.

Психологічна реабілітація учасників АТО/ООС здійснюється відповідно до Порядку проведення психологічної реабілітації постраждалих учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях,затвердженого Постановою від 27.12.2017 № 1057. За напрямом «Заходи із психологічної реабілітації постраждалим учасникам Революції Гідності та учасникам антитерористичної операції» для Машівського району  на 2019 рік затверджено кошторисні призначення в розмірі 21996,00 грн. Наразі, заходами із психологічної реабілітації учасників Революції Гідності та учасників АТО/ООС планують  скористатися 2 учасника бойових дій з числа учасників АТО ( ДП «Південь-Курорт-Сервіс» санаторій «Орізонт» м.Одеса).

Забезпечення  соціальних гарантій  учасникам АТО/ООС є одним з пріоритетних напрямків роботи управління  соціального захисту населення районної державної адміністрації.

        Про підсумки проведення аудиту земель сільськогосподарського призначення інформувала  начальник відділу у Машівському районі Міжрайонного управління у Карлівському та Машівському районах Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області Щербань Тетяна Борисівна. З її слів, протягом вересня – грудня 2018 року проаналізовано стан використання земельних ділянок сільськогосподарського призначення у розрізі землевласників та землекористувачів  територій сільських та селищної рад  району. Спеціалістами Відділу Держгеокадастру разом із землевпорядниками сільських рад були розроблені відповідні планово-картографічні матеріали а також експлікації до них.

Метою проведення аудиту земель сільськогосподарського призначення було:

-вивчення фактичного стану використання земель,

-виявлення проблемних питань та надання рекомендацій з їх вирішення,

-спонукання громадян та суб’єктів господарювання до оформлення документів що посвідчують право на землю та декларування майнового стану та доходів,

-сприяння збільшенню надходжень до місцевих бюджетів за рахунок плати за землю.

Результатом роботи є інформованість представників органів місцевого самоврядування з метою більш ефективного використання земельного фонду та наповнення місцевих бюджетів.

Звіти про проведену роботу з питань аудиту сільськогосподарських земель розглядались на засіданнях оперативного штабу захисту представників аграрного бізнесу від рейдерів.

За оперативною інформацією в районі було виявлено земельних ділянок сільськогосподарського призначення, що використовуються без оформлення прав на  них площею 692,5 га. З них:

-державної власності – 497,3 га,

-комунальної власності – 38,9 га,

-приватної власності – 77,6 га,

-землі колишніх КСП, які не підлягали паюванню – 78,7 га.

         Інформація щодо виявлених таких земельних ділянок направлялась до Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області,  здійснювалися відповідні перевірки, порушники були притягнуті до адміністративної відповідальності (накладені штрафи, нарахована та сплачена шкода, заподіяна внаслідок самовільного зайняття        земельних ділянок, використання земельних ділянок не     за цільовим призначенням). А також надавалися пропозиції відділом щодо продажу права оренди на аукціоні на земельні ділянки державної власності площею 151,1 га та резервування земельних ділянок для передачі учасникам АТО площею – 12,6 га. За період проведення аудиту здійснено продаж права оренди ділянок сільськогосподарського призначення  загальною  площею  199,8 га, передано у власність громадянам – учасникам АТО 40,3 га земель. 

        По третьому питанню інформував  присутніх голова Базилівщинської сільської ради Сидоренко Сергій Іванович. За його інформацією, станом на 01.09.2019 року до сільської ради надійшло 49 звернень, з них зареєстровано сільським головою – 27, секретарем – 22. Всі звернення зареєстровані згідно класифікатора звернень, вивчені причини звернень. Заявникам надані усні роз’яснення згідно Закону України «Про звернення». В порівнянні з цим періодом у 2018 році кількість звернень громадян до виконавчого комітету сільської ради зменшилась, кількість звернень до районної державної адміністрації  - суттєво зменшилась, що свідчить про те, що односельчани отримують належну допомогу в вирішенні своїх питань за місцем проживання.

         Нарада пройшла конструктивно. По завершенню наради керівникам структурних підрозділів райдержадміністрації було дано до виконання відповідні завдання та доручення.

Наверх ↑