85-і РОКОВИНИ ГОЛОДОМОРУ 1932-1933 РОКІВ В УКРАЇНІ

З нагоди  85-х роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні — геноциду українського народу в районному центрі селищі Машівка відбулися жалобні заходи, зокрема мітинг та покладання квітів, лампадок та композицій з колосків до пам’ятного знаку Жертвам Голодомору та політичних репресій. У заходах взяли участь голова Машівської районної державної адміністрації Юлія Середа, заступник голови районної ради Софія Кулак, голова Машівської селищної ради Микола Кравченка, громадськість селища. До присутніх звернулися Машівський селищний голова М.Кравченко та голова райдержадміністрації Ю.Середа, яка зокрема сказала: що XX столітті Україна пережила три голодомори: 1921-1923 рр., 1932-1933 рр., 1946-1947 рр., проте Голодомор 1932-33 рр. був наймасовішим і найжорстокішим Він розпочався наприкінці літа 1932-го, свого піку досяг навесні 1933-го і завершився на початку літа. Головною причиною Голодомору історики називають політику тоталітарного сталінського режиму щодо українців.

За даними істориків, у 1932-33 роках жертвами голоду за різними оцінками, стали від 4 до 10 млн. людей. Та побажала щоб на столі українців завжди був хліб і до хліба, щоб ніколи у наших дітей не бачити голодних очей, щоб дитинство їх було щасливим і ситим, щоб наші люди завжди мали достаток, а держава була могутньою, процвітаючою і з високим рівнем добробуту.