8 ТРАВНЯ - ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ТА ПРИМИРЕННЯ

У травні 1945 року завершилася одна з найкровопролитніших війн в історії людства. Ціна перемоги виявилася занадто дорогою. Слава героїв-учасників бойових дій, тих, хто поклав голови у боях, хто дійшов до Берліна, не меркне у пам'яті нащадків. Кожного року цього травневого дня ми віддаємо данину шани та поваги людям, завдяки героїзму та мужності яких ми нині живемо та працюємо.

Велика Вітчизняна війна - це безсмертний подвиг мільйонів людей на благо нашої Батьківщини, це неймовірна кількість важких днів та ночей.
Не забуваємо й про подвиги тих, хто здобував перемогу в тилу та відбудовував з попелу та руїн народне господарство. Пам'ять про їх самовіддану працю зберігають нові покоління українців.
До присутніх звернулися заступник голова  райдержадміністрації Р.Є.Живодьор, заступник голови районної ради С.О.Кулак, Машівський селищний голова  М.І.Кравченко, голова Ради ветеранів В.С.Кушніренко, засупник воєнкома Машівського району С.І.Кононенко. «У цей славний день ми згадуємо всіх, чиє життя забрала війна, низько вклоняємося та складаємо глибоку шану ветеранам, які на своїх плечах винесли тягар війни та підняли країну з руїн у повоєнні роки. Ми уславлюємо тих, хто в тилу самовідданою працею наближав розгром ворога. Важко знайти слова, якими можна було б передати всю вдячність за Ваш безсмертний подвиг переможців у найжорстокішій війні, яку не знало людство. Ми у вічному боргу перед Вами, за обірвану війною юність, за зразки мужності, силу духу, самопожертву, які Ви виявили в боях за рідну землю»,- наголосив у своїй промові заступник голови  райдержадміністрації Р.Є.Живодьор. У своїх виступах всі промовці відзначали надзвичайну силу духу та звитягу українського народу, його прагнення до свободи та миру.
Учасники зібрання поклали квіти до пам’ятника Загиблих воїнів та могил солдатів і партизанів, вшанували хвилиною мовчання тих, хто не дожив до цього мирного дня.
Після мітингу присутніх, за давньою традицією, пригощали смачною кашею з польової кухні.
Урочисті мітинги відбулися в усіх сільських та селищних радах району.